10000
Music
CD
In basket
Zwykły włóczęga / Martyna Jakubowicz. - Warszawa : Universal Music Polska Nagrania Muzyczne, p2018. - 1 płyta audio (CD) : zapis cyfrowy, stereo. ; 12 cm.
Martyna Jakubowicz to jedyna swoim rodzaju wokalistka i songwriterka, obdarzona charyzmą i charakterystycznym głosem, który sprawia, że jej ballady, łączące wpływy folku, bluesa i rocka, należą do najbardziej rozpoznawalnych pośród kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem, który jest autorem większości tekstów. Jej piosenki oparte są na kobiecych emocjach, uczuciach i potrzebach. Ma w swoim dorobku 13 płyt z czego dwie otrzymały nominacje do nagrody Fryderyk, a ostatnia płyta "Prosta piosenka" w 2017 otrzymała "Fryderyka" w kategorii Album Roku - Muzyka Korzeni. Współpracowała i nagrywała z czołowymi polskimi muzykami: Wojciechem Waglewskim, Jerzym Piotrowskim, Jerzym Styczyńskim, Janem i Mateuszem Pospieszalskimi i wieloma innymi. Jej płyty doczekały się recenzji w takich czasopismach jak "Rolling Stone", czy "Guitar Player". Zatytułowany "Zwykły włóczęga", która jest poświęcona twórczości Boba Dylana (w 2016 otrzymał literacką nagrodę Nobla). Dylan jest autorem i kompozytorem ponad 500 piosenek. Jego ogromny wpływ na światową muzykę rozrywkową jest niezaprzeczalny. "Zwykły włóczęga" to 11 piosenek w 11 różnych, niekiedy zaskakujących aranżacjach. [empik.com]
Media files:
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Country/Blues (1 egz.)
Notes:
General note
Słowa i muzyka Bob Dylan; tłumaczenie Andrzej Jakubowicz, z wyjątkiem Kilka słów na koniec opowieści - tekst mówiony Martyny Jakubowicz.
Dodatek drukowany w opakowaniu zawiera komentarz i teksty utworów w języku polskim.
Formatted contents note
Ballada o chudzinie ; Nie mów nic, szkoda słów ; Skąd tyle zmian ; Ballada o Hollisie Brownie ; Posłaniec zła ; Polityczny świat ; To nie dla mnie ; Do Ramony ; Śliczny, gładki ; Kilka słów na koniec opowieści ; Piosenka dla Woody'ego.
Creation/production credits note
Produkcja muzyczna Martyna Jakubowicz, Dariusz Bafeltowski; realizacja nagrania Darek Grela; miks i mastering Jarosław Jaro Baran (Gorycki&Sznyterman Studio).
Participant or performer note
Martyna Jakubowicz, śpiew ; Dariusz Bafeltowski, gitary, ukulele, mandolina, banjo, guitalele, drumla, gębofon ; Mieczysław Jurecki, gitary basowe ; Tomasz Zeliszewski, bębny, instrumenty perkusyjne ; gościnnie: Dariusz Grela, fortepian (Zwykły włóczęga).
Date/time and place of an event note
Nagrań dokonano w Krakowie w studiu Nieustraszeni Łowcy Dźwięków.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again