143993
Book
In basket
Przyrządy i instalacje fotowoltaiczne / Maciej Sibiński, Katarzyna Znajdek. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, copyright 2016. - 237, [1] strona : ilustracje ; 24 cm.
Biblioteka Ekonomiczno-Techniczna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
„Fotowoltaika jest ważną i niezwykle ciekawą dziedziną elektroniki, dotyczącą jednocześnie dwóch niezwykle istotnych w ostatnim czasie zagadnień: energetyki i ochrony środowiska. Stanowi przez to praktyczną alternatywę dla niszczących środowisko naturalne metod produkcji energii elektrycznej w warunkach stale powiększającego się zapotrzebowania. Z tego powodu może być ona uważana interesującą dziedzinę wiedzy naukowej i technicznej dla bardzo szerokiego grona odbiorców. (…) Autorzy zdecydowali się na zebranie w formie książkowej podstaw wiedzy teoretycznej, jak również praktycznych doświadczeń związanych z konstrukcją przyrządów półprzewodnikowych a także projektowaniem, budową i obsługą instalacji fotowoltaicznych, które nabyli w toku wielu lat pracy naukowej, projektowej i wdrożeniowej związanej z fotowoltaiką.” Niniejszy podręcznik prezentuje najnowszą wiedzę dotyczącą zarówno zasad budowy i działania ogniw słonecznych różnych typów, jak również zasad projektowania i konstrukcji instalacji fotowoltaicznych.[ksiegrnia.pwn.pl].
Z książki będzie można się dowiedzieć m.in.: jakie są rodzaje ogniw słonecznych i do czego się je wykorzystuje, jak krok po kroku zaprojektować i zbudować instalację fotowoltaiczną, jak wykorzystać narzędzia CAD podczas projektowania instalacji PV, jak, na przykładzie praktycznych ćwiczeń, wymiarować instalacje słoneczne, jak w praktyce rozwiązać różne techniczne dylematy związane z ogniwami słonecznymi (np.parametry ogniw, wpływ oświetlenia czy temperatury na ich pracę, konfiguracja ogniw i modułów fotowoltaicznych).
Spis treści: Budowa i działanie ogniw słonecznych ; Podział i rodzaje ogniw PV ; Zastosowanie fotowoltaiki ; Instalacje fotowoltaiczne ; Projektowanie instalacji fotowoltaicznych ; Praktyczne zagadnienia z zakresu fotowoltaiki.
Media files:
Availability:
All copies are currently on loan: sygn. 155.1 (1 egz.)
Notes:
Bibliography, etc. note
Bibliografia, netografia przy rozdziałach. Indeks.
Target audience note
Dla studentów, projektantów instalacji fotowoltaicznych, instalatorów i przedsiębiorców, przedstawicieli jednostek samorządowych i inwestorów prywatnych.
Funding information note
Współfinansowanie: Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (Politechnika Łódzka)
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again