10000
Music
CD
In basket
Strzyga / Percival Schuttenbach. - Warszawa : Sony Music Entertainment Poland, p2016. - 1 płyta audio (CD) : digital, stereo. ; 12 cm.
Najważniejszy polski zespół folk-metalowy powraca!
Płyta "Strzyga" to dla zespołu z jednej strony nowy początek, a z drugiej kontynuacja. Nie jest to do końca album typu "The Best Of", choć najwierniejsi fani grupy część nagrań dobrze znają z poprzednich wydawnictw lub koncertów. Kilka utworów znalazło się wcześniej na pierwszej płycie zespołu, ale muzycy postanowili zarejestrować je raz jeszcze, bo w końcu mogli nagrać materiał w znacznie lepszym studiu. Na płycie znajdziemy również kilka zupełnie premierowych utworów, ale również takie, które kilka lat przeleżały w szufladzie. W dużym stopniu jest to więc całkiem nowa płyta zespołu. Dwa numery z płyty "Strzyga" pojawiły się wcześniej w grze "Wiedźmin 3" - "Sargon" (w grze noszący tytuł "Silver For Monster"). Wcześniej ukazał się on na jednej z akustycznych płyt Percivala i w takiej trafił właśnie do gry, ale nigdy słuchacze nie poznali jego pierwotnej, metalowej wersji. Drugi utwór wykorzystany w "Wiedźminie" to "Lazare” (w grze - "...Steel for Humans)”. Jest to bułgarski utwór ludowy, który wcześniej doczekała się wielu wersji i metalowych i folkowych. Wcześniejsze płyty grupy były typowymi albumami koncepcyjnymi. "Strzyga" jest najbardziej otwartą płytą w całej ich karierze. Współproducentem albumu "Strzyga" jest Jacek Miłaszewski, który wcześniej współpracował między innymi z zespołami Acid Drinkers, Hunter czy Closterkeller. Niewiele polskich zespołów dotarło do tak wielu odbiorców na całym świecie, co Percival Schuttenbach. Zespół ma na swoim koncie współpracę z twórcami jednej z kultowych gier komputerowych "Wiedźmin" - " The Witcher 3: Wild Hunt". Nagrania głównego trzonu zespołu jakim jest grupa Percival, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do trzeciej części gry. [empik.com]
Media files:
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Ciężkie brzmienie (1 egz.)
Notes:
General note
Dodatek drukowany w opakowaniu zawiera komentarz i teksty utworów w języku polskim i angielskim.
Formatted contents note
Marysia ; Rodzanice ; Pocałunek ; Alhambra ; Lazare ; Buba ; Gdy rozum śpi ; Aziareczka ; Pani Pana ; Miesiac ; Sargon ; Sokol mi leta vysoko ; Rosa (outro) ; Wóda zryje banię : bonus track.
Participant or performer note
Percival Schuttenbach (Katarzyna Bromirska, wiolonczela, fortepian, rebec, śpiew ; Joanna Lacher, śpiew ; Kristina Bogdanova, cymbały, śpiew ; Mikołaj Rybacki, gitary, śpiew ; Andrzej Mikityn, perkusja, chórki ; Marcin Frąckowiak, bas, chórki) ; gościnnie: Kamil Rogiński, Kaval, fujarka hebanowa, whistle low ; Konrad Rogiński, piła ; Ksenia, fort.
Date/time and place of an event note
Nagrano w kwietniu 2016 r. w studiu Custom34 w Gdańsku.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again