10000
Music
CD
In basket
Voo Voo ï Haydamaky. - Warszawa : Agora ; [Lublin] : Kiton Art Records, copyright 2009. - 1 płyta audio (CD) : zapis cyfrowy, stereo. ; 12 cm.
(Strefa Inne Brzmienia)
Twórcy zestawiania "50 płyt, które wstrząsnęły Polska w XXI wieku" tygodnika "Wprost", określili ją jako "muzyczne ukoronowanie pomarańczowej rewolucji". "Pięć lat po otwarciu Polski na muzykę z Ukrainy ukazał się album nagrany przez czołowy ukraiński zespół folkrockowy i Voo Voo, symbol muzycznej kompetencji i wrażliwości na folk z całego świata". Muzycznie rzecz oparta jest głównie na repertuarze ukraińskim, czerpiącym w naturalny sposób z korzeni, skał i rytmów bałkańskich, ale również z bardzo pojemnej stylistyki rocka. Artyści pokazują to, co w ich muzyce jest najbardziej nośne - przywiązanie do tradycji, do muzyki źródła, połączone z piekielną energią i wielką wyobraźnią. Ta muzyka jest również artystyczną reinterpretacją własnego doświadczenia i muzyki zachodniej. Album znalazł sie w zestawieniu "50 płyt, które wstrząsnęły Polska w XXI wieku" tygodnika "Wprost". [empik.com]
Media files:
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Rozmaitości (1 egz.)
Notes:
General note
Komentarz Mirka "Kitona" Olszówki w języku polskim, ukraińskim, angielskim.
Formatted contents note
Bądź zdrowe, serce me ; Tylko z nieba ; Do Ternopola ; Dumka dla Kitona [instrumentalna] ; Besarabka [instrumentalna] ; Poleczko ; Z kolegami ; Wyszła młoda ; Dinata ; Babilon system.
Creation/production credits note
Reżyseria nagrań: Piotr "Dziki" Chancewicz, Sławomir Gładyszewski, mastering Leszek Kamiński.
Date/time and place of an event note
Nagrano w Media Studio w Warszawie.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again