10000
Music
CD
In basket
Jest dobrze... : Himilsbach, Maklakiewicz / Orkiestra Ptaszyska. - Wrocław : Lou & Rocked Boys, p2009. - 1 płyta audio (CD) : zapis cyfrowy, stereo. ; 12 cm.
Płyta poświęcona pamięci Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza i inspirowana twórczością tych wybitnych artystów. Repertuar w większości stanowią piosenki autorskie, zaśpiewane przez czołowe postaci polskiej sceny muzycznej i aktorskiej: Hannę Banaszak, Macieja Maleńczuka, Stanisława Soykę, Andrzeja Grabowskiego, Jacka Bończyka, Jacka "Budynia" Szymkiewicza i zespół Habakuk przy akompaniamencie Orkiestry Ptaszyska. Program ten miał premierę koncertową na Festiwalu Gwiazd w Gdańsku, 4 lipca 2008 roku. Występ był transmitowany na żywo przez TVP Polonia, a powtórkę koncertu wyemitowano 8 września na antenie TVP 1. Pomysł na zrobienie koncertu oraz nagranie płyty zrodził się z chęci pokazania postaci Himilsbacha i Maklakiewicza w szerszym świetle. Nie tylko jako dwóch pijaczków polskiej kinematografii, ale także twórców wrażliwych, którzy pozostawili po sobie bogaty dorobek artystyczny. Byli symbolem wolności ciężkich czasów PRL-u, jako nieliczni nazywali rzeczy po imieniu, prosto, ale niezwykle trafnie komentowali życie. Królowie anegdot. Przez 40 lat filmy z udziałem Maklakiewicza i Himilsbacha cieszą się ogromnym powodzeniem, stały się kultowe, zdobywają coraz młodsze rzesze fanów. Gdzie tkwi fenomen tych postaci tak dobrze zapamiętanych i często cytowanych w życiu codziennym? "Cały czas zastanawiam się dlaczego i dochodzę do wniosku, że duch anarchii, który był potrzebny w poprzednim systemie, w nowym jest potrzebny jeszcze bardziej: wolność, kontrowersyjność i silne poczucie własnej tożsamości" (Janusz Kondratiuk). Do tej pory nie było wydawnictwa, które poświęcone byłoby wyłącznie tym dwóm niezapomnianym postaciom, dlatego nie mamy wątpliwości, że płyta odbije się szerokim echem na polskiej scenie muzycznej. [empik.com]
Media files:
Availability:
All copies are currently on loan: sygn. Rozmaitości (1 egz.)
Notes:
General note
Aranżacja, produkcja muzyczna: Krzysztof Niedźwiecki, Marcin Lamach.
Płyta jest hołdem dla Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza.
Komentarz Janusza Kondratiuka w języku polskim.
Formatted contents note
Jak się bawię to się bawię (feat. Jacek Szymkiewicz). Małe piwko (feat. Andrzej Grabowski). Szczęście (feat. Jacek Bończyk). Każdy kochać się chcę (feat. Stanisław Soyka). Czarna Mańka (feat. Maciej Maleńczuk). Może to sen (feat. Hanna Banaszak). Wszyscy polecimy w górę do nieba (feat. Jacek Bończyk). Niestety, trzeba mieć ambicje (feat. Ptaszyska). Jestem jak motyl (feat. Andrzej Grabowski). Nim wstanie dzień (feat. Stanisław Soyka). Niesforni jesteście (feat. Habakuk). Dwa miasta (feat. Stanisław Soyka). Życie jest piękne (feat. Maciej Maleńczuk). Bonus : Były maje, były bzy (feat. Janusz Kłosiński).
Creation/production credits note
Reżyseria nagrania, mastering Adam Celiński.
Date/time and place of an event note
Nagrano w studiu Radioaktywni w Częstochowie od sierpnia do grudnia 2008 r.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again