143678
Book
In basket
Kosmiczne rozterki / Neil de Grasse Tyson ; przełożył Jacek Bieroń. - Kraków : Insignis, copyright 2018. - 348, [2] strony ; 19 cm.
"Kosmiczne rozterki" to już trzecia - po "Astrofizyce dla zabieganych" i "Kosmicznych zachwytach" - popularnonaukowa książka Neila deGrasse’a Tysona, w której ten ulubiony przez polskich widzów i czytelników astrofizyk zabiera nas w niesamowitą podróż.
Pełne pasji, porównań, obrazowych zestawień i intrygujących anegdot opowieści Neila o wszechświecie, tym bliskim i tym dalekim, a także o historii jego odkrywania naprawdę potrafią rozbudzić wyobraźnię i sprawić, że za każdym razem, gdy spojrzymy w migoczące milionami gwiazd noce niebo, poczujemy dreszcz emocji i zachwyt pięknem kosmosu. W Kosmicznych rozterkach Neil deGrasse Tyson porusza mnóstwo kosmicznych tematów: tych znanych z pierwszych stron gazet i tych mniej popularnych, a nie mniej – a może nawet bardziej – ciekawych. Czarne dziury, promieniowanie gwiazd, woda w przestrzeni kosmicznej, chaos w Układzie Słonecznym, kwazary jako silniki galaktyk – to tylko niektóre z nich. Jak możemy uniknąć zderzenia z asteroidą? Jak może wyglądać kosmiczny koniec naszego świata? Dlaczego śmierć w czarnej dziurze jest najbardziej spektakularna? Oto próbka kosmicznych rozterek, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w nowej książce Neila. Kosmiczne rozterki to nie tylko opowieści o kosmosie. To także inspirująca lektura o znaczeniu i sensie życia, o wpływie nauki na naszą kulturę, a także o zderzeniu nauki z religią.[empik].
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Astronomia (1 egz.)
Notes:
General note
Tytuł oryginału: Death by black hole : and other cosmic quandaries (Sections 4-7).
Bibliography, etc. note
Bibliografia, netografia na stronach 343-[350].
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again