142813
Audiobook
CD
In basket
Licho i inni ; Licho wie / Agnieszka Taborska ; [projekt okładki i ilustracje Lech Majewski]. - [Piaseczno] : Storybox.pl ; [Olszanica] : Wydawnictwo Bosz, [2021]. - 1 CD (2 godz. 21 min) : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm.
"Licho i inni" to przepisane na nowo słowiańskie baśnie, uwzględniające wrażliwość dzisiejszego czytelnika. Zbiór piętnastu baśni nowocześnie, dowcipnie i poetycko interpretujących motywy ludowe i elementy rodzimego folkloru.
"Licho wie" przewrotnie traktuje tradycję przedstawiania postaci Licha jako niszczyciela porządku. Tutaj Licha porządek przywracają. Krótki rozdział poświęcony jest każdemu z zamieszkujących Polskę trzynastu Lich. Strzegą one konkretnych miejsc bądź zajmują się problemami ogólnokrajowymi. Za pomocą dowcipnej, często zaskakującej fabuły autorka zwraca uwagę na istotne problemy: skażenie środowiska, złe traktowanie zwierząt czy piractwo drogowe.
Audiobook, adresowany zarówno do dzieci, jak i do dorosłych, łączy zabawę z edukacją, stanowiąc nie tylko atrakcyjną, ale bardzo oryginalną i nowoczesną propozycję opowiadania o folklorze i tradycji.
Availability:
There are copies available to loan: sygn. KM (1 egz.)
There are copies available to loan (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. Książka mówiona/dz (1 egz.)
Notes:
General note
Czas trwania: 2 godz. 21 min.
Participant or performer note
Czyta: Agnieszka Krzysztoń.
System details note
Nagranie w formacie mp3.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again