144488
Book
In basket
San Francisco : dziki brzeg wolności / Magda Działoszyńska-Kossow. - Wydanie I. - Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2020. - 286, [10] stron ; 22 cm.
(Seria Amerykańska)
Zbudowane w połowie XIX wieku dzięki gorączce złota, San Francisco od początku przyciągało ludzi poszukujących wolności, bogactwa, możliwości zaczęcia od nowa. To miasto marzeń, kontrkultury, ruchu LGBT, muzyki, sztuki i wina. Mekka artystów i niebieskich ptaków. Dom Janis Joplin i Grateful Dead. Intelektualne zaplecze Doliny Krzemowej, centrum start-upów i najnowszych technologii.
Magda Działoszyńska-Kossow zabiera czytelników w podróż w czasie i przestrzeni: pisze o barwnej historii i bogatym pejzażu kulturowym, który towarzyszył powstaniu i rozwojowi miasta przez ponad sto pięćdziesiąt lat. Mówi o artystach, wizjonerach i milionerach, ale też o epidemii HIV/AIDS, narkomanii i tysiącach bezdomnych. [nota wydfawcy]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Literatura faktu (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. 82-92 (1 egz.)
All copies are currently on loan: sygn. 82-92 (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. Publicystyka (1 egz.)
Notes:
General note
Rozdział 11 pod tytułem "Święty Franciszek by na to nie pozwolił" pierwotnie ukazał się jako reportaż w magazynie "Pismo" w numerze z kwietnia 2018 roku.
Mapy na 2. i 3. stronie okładki.
Bibliography, etc. note
Bibliografia, netografia, filmografia na stronach 283-[287].
Bibliografia na stronach 283-287.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again