143717
Book
In basket
Rosja we krwi : terroryzm dwóch dekad / Paweł Semmler. - Wydanie I. - Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2020. - 209, [2] strony ; 21 cm.
(Linie Frontu)
Argun, Małgobek, Mineralne Wody, Derbent, Kaspijsk. Mało kto słyszał o tych miastach. Jeszcze mniej osób wie, że doszło w nich do krwawych zamachów. Gdy na Zachodzie mamy do czynienia z aktami terroru, w kilka minut informacja obiega media na całym świecie, a bilans ofiar natychmiast podawany jest do wiadomości. Tymczasem na terenie Federacji Rosyjskiej w latach 1994-2014 w zamachach zginęło prawie trzy tysiące osób, kolejne tysiące zostały ranne, lecz informacje o tych wydarzeniach rzadko przedostawały się poza granice kraju.
Politolog Paweł Semmler rekonstruuje przebieg najbardziej zuchwałych zamachów terrorystycznych w Rosji i próbuje odpowiedzieć na pytanie, co się kryje za tą agresją. Eskalacja zastałych konfliktów czy radykalizacja młodych buntowników? Kremlowskie prowokacje czy separatystyczne manifesty?
"Rosja we krwi" to również historia narastającej bezwzględności rosyjskich sił specjalnych, które w kryzysowych sytuacjach nie oszczędzają ani zamachowców, ani cywili. Bo jak ktoś kiedyś powiedział - w Rosji najgorzej jest być zakładnikiem.
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Terroryzm (1 egz.)
Notes:
General note
Na okładce: Brutalne zamachy na terenie Federacji Rosyjskiej.
Bibliography, etc. note
Źródła informacji i cytatów na stronach 205-[210].
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again