239038
Book
In basket
Form of Work
Subject
Modyfikowanie składu betonu stanowi decydujący czynnik pro-rozwojowy w technologii betonu. Książka Pawła Łukowskiego w sposób bezprecedensowy utrafiła w ten obszar mając ambicje całościowego, jakkolwiek w syntetycznym skrócie przedstawienia zagadnienia. Autorowi i Wydawnictwu należą się wyrazy uznania za podjęcie trudu autorskiego i edytorskiego zakończonego powstaniem dzieła wartościowego i bardzo potrzebnego, które na pewno spotka się z szerokim zainteresowaniem czytelników. Paweł Łukowski jest profesorem nadzwyczajnym Politechniki Warszawskiej, od 2012 kieruje Zakładem Inżynierii Materiałów Budowlanych na Wydziale Inżynierii Lądowej. Zajmuje się przede wszystkim modyfikacją materiałową betonu, w tym zwłaszcza stosowaniem domieszek, dodatków polimerowych i spoiw żywicznych, a także wyrobami i systemami do napraw i ochrony konstrukcji betonowych.
SPIS TREŚCI: 1. Wstęp 13 2. Modyfikacja betonu domieszkami 33 3. Modyfikacja betonu dodatkami polimerowymi - betony polimerowo - cementowe 203 4. Modyfikacja betonu dodatkami mineralnymi 267 5. Impregnacja betonu 305 6. Rola modyfikacji materiałowej we współczesnej technologii betonu 323 7. Podsumowanie 337 Zestawienie norm przywołanych w pracy 339 8. Skorowidz 343
Availability:
There are copies available to loan: sygn. 107.1 (1 egz.)
Notes:
Bibliography, etc. note
Bibliogr. przy rozdz.
Target audience note
Dla szerokiego kręgu odbiorców, zainteresowanych modyfikacją materiałową betonu: badaczy zajmujących się technologią tego materiału, specjalistów w zakresie cementu i chemii budowlanej, studentów budownictwa i technologii materiałów budowlanych oraz inżynierów praktyków.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again