241874
Music
CD
In basket
Promenada / Władysław Komendarek. - [Sosnowiec] : GAD Records, © 2023. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm + 1 booklet.

Pierwszy w historii polskiej fonografii album z elektronicznymi opracowaniami muzyki klasycznej. Prawdziwe „the best of” pełne popularnych motywów zaaranżowanych na szerokie spektrum syntezatorów. Album pierwszy raz na CD, wzbogacony o trzy nagrania dodatkowe. „Promenada”, wydana przez Polskie Nagrania w 1989 roku, była w dorobku Władysława Komendarka pozycją szczególną, powstałą jakby obok jego regularnej, autorskiej twórczości. Z pomocą rozbudowanego instrumentarium artysta zabiera nas na spacer pełen klasycznych hitów - od Bacha, przez Chopina, po Rimskiego-Korsakowa („Lot trzmiela”, a jakże!) czy Musorgskiego z tytułową „Promenadą” z „Obrazków z wystawy”. Choć opracowania wiernie oddają charakter oryginałów, to muzyk odcisnął na nich swoje piętno, nadając całości nerwu, jaki charakteryzował od zawsze jego muzykę. Album ukazuje się pierwszy raz na płycie CD w ramach współpracy Warner Music Poland i GAD Records. Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań i uzupełniony o trzy nagrania dodatkowe, w tym pierwszą, pochodzącą z 1982 roku adaptację „Czardasza”. W książeczce krótka historia powstania płyty.
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Electro/Club (1 egz.)
Notes:
General note
Booklet zawiera komentarz Michała Wilczyńskiego w języku polskim.
℗ 1982-89 Władysław Komendarek. © 2023 GAD Records under licence from Warner Music Poland, Władysław Komendarek & Polskie Radio.
Muzyka Władysław Komendarek.
Transfer oryginalnych taśm analogowych.
Formatted contents note
Zawiera: CD zawiera : Tocatta i fuga ; Mazurek op 68 nr 3 ; Lot trzmiela ; Na perskim rynku ; II rapsodia węgierska ; Obrazki z wystawy - Promenada ; Marsz turecki ; Czardasz Bonus Tracks ; Tocatta i fuga (pierwsza wersja) ; II rapsodia węgierska (pierwsza wersja) ; Czardasz (wersja radiowa)
Creation/production credits note
Produkcja Władysław Komendarek ; miks i realizacja Andrzej Sasin i Andrzej Lupa (utwory 1-8), Władysław Komendarek (utwory 9-10) Oraz Andrzej Hamerski (utwór 11); przygotowanie i produkcja reedycji Michał Wilczyński.
Date/time and place of an event note
Nagrano w Warszawie, Polskie Nagrania 1988 (utwory 1-8), w studiu Władysława Komendarka w Sochaczewie w 1987roku (utwory 9-10) oraz w Polskim Radiu w Warszawie 09.1982 (utwór 11).
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again