241876
Music
CD
In basket
Premiera / Voo Voo. - Warszawa : Agora Muzyka, ℗© 2022. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm + 1 booklet.

Trudno znaleźć zespół podobny do Voo Voo, który od lat jest synonimem muzycznego kunsztu, a zarazem wciąż poszukuje i nie daje się wpisać w sztywne ramy podziałów gatunkowych. Improwizacja muzyczna połączona z bezpretensjonalną zabawą słowem i metaforami to nie tylko znak rozpoznawczy składu, ale też gwarancja zaskakującego, poruszającego materiału muzycznego. Najnowsze wydawnictwo zespołu, zatytułowane po prostu „Premiera” trafia do sprzedaży 28.10.2022r. Na płycie znajdzie się 11 autorskich utworów, w tym znane już publiczności single „Bezruch” nagrany wspólnie z wybitną kompozytorką, pianistką i wokalistką – Hanią Rani oraz „Łajba” z udziałem wyjątkowej artystki Mashy Natanson. Tak o powstawaniu albumu mówi sam Wojciech Waglewski: „Przy okazji tych nagrań doszło do fantastycznej współpracy z dwiema kobietami: Mashą Natanson, której talent naprawdę zasługuje na rozpowszechnienie i jeśli choć trochę nam się to udało to już jest to sukces. Spotkanie z Hanią Rani było wyjątkowo i zaskakująco wręcz spójne, gdyż jak się okazało moja anarchia harmoniczna i nieprzewidywalność inwencji muzyków zespołu są jej bliskie. Spotkania zespołu w studiu były bardzo intensywne. Nagrania trwały krótko po to by nie uronić nic z energii, którą mamy nadzieję przenieść na scenę za niebawem. To jest płyta Voo Voo, brzmi jak płyta Voo Voo, wygląda jak płyta Voo Voo i smakuje jak płyta Voo Voo. Smacznego… Wagiel”
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Rock (1 egz.)
Notes:
General note
Hania Rani, właściwie Hanna Raniszewska. Emade, właściwie Piotr Waglewski.
Tytuł z grzbietu opakowania.
Muzyka i słowa Wojciech Waglewski.
Dokumet drukowan w formie harmonijki zawiera teksty piosenek w języku polskim.
Formatted contents note
Zawiera: Zawiera : Ochota (gościnnie Hania Rani) ; Leżozwierz ; Ulicy okno ; Się porobiło ; Łajba (gościnnie Masha Natanson) ; Beskidy ; Bez saxu ; Bez sensu ; Bez nerw ; Beztrosko ; Bezruch (gościnnie Hania Rani).
Creation/production credits note
Produkcja muzyczna Wojciech Waglewski, Piotr Emade Waglewski ; realizacja nagrań i miks Piotr Emade Waglewski ; mastering Jacek Gładkowski.
Participant or performer note
Wojciech Waglewski, śpiew, gitara ; Mateusz Pospieszalski, śpiew, saksofon altowy, saksofon barytonowy, klarnet basowy, fortepian ; Karim Martusewicz, gitara basowa, kontrabas ; Michał Bryndal, perkusja, instrumenty perkusyjne. Gościnnie: Hania Rani, śpiew, pianino ; Masha Natanson, śpiew ; Piotr Chołody, stylophone, tanpura, perkusjonalia.
Date/time and place of an event note
Nagrań dokonano w lutym i czerwcu 2022 r. w studiu Boogie Town w Otwocku, w listopadzie 2021 r. w Studiu S-4 Polskiego Radia w Warszawie (utwór "Łajba"), a także w Lublinie, w studiu Wesoła 24 (perkusjonalia i stylophone).
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again