241876
Music
CD
In basket
Złote bloki / Mrozu. - Warszawa : Universal Music Polska Sp. z o.o., ℗+© 2022. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm + 1 booklet.

„Złote bloki” to szósty album Mroza, który dodaje nowy wyrazisty kolor do swojej dotychczasowej twórczości. Po gorącym przyjęciu płyt „Zew” i „Aura” artysta zabiera słuchaczy na wyprawę po osiedlu, które tętni wibracją muzyki soul, funk i oldschoolowego r'n'b. Krążek promują trzy single: przebojowe i nostalgiczne „Złoto”, zjednujący osiedlową familie „Galácticos” jak i zaskakująco - emocjonalne „Palę w oknie”. Mrozu o płycie „Złote Bloki”: "Nagrywanie energetycznych, dobrze nastrajających kawałków było dla mnie najlepszym antidotum na trudne czasy, w których żyliśmy przez ostatnie 2 lata. Większość materiału powstawała wśród warszawskich bloków, a każda ucieczka z osiedla dawała podmuch gorącego inspirującego powietrza." Mrozu do współprodukcji albumu zaprosił po raz kolejny Dryskulla i gitarzystę Piotrka ‚Rubensa’ Rubika, ale również DJ'a BRK czy Kubę Galińskiego. Za miks i master odpowiada znany ze współpracy z czołówką polskiej sceny muzycznej Marcin Bors, z którym Mrozu wykręca analogowe brzmienie od ponad dekady. Na płycie pojawia się kilku znakomicie współbrzmiących gości: donGURALesko, Vito Bambino, Jarecki i Ras, czyli Arek Sitarz, z którym Mrozu napisał większość tekstów piosenek. „Złote bloki” to kontynuacja artystycznej ścieżki, którą Mrozu obrał na poprzednich albumach, ale śmiało można powiedzieć, że jako pełnokrwisty, doświadczony i kompletny artysta, z każdą płytą sięga po coraz śmielsze i ambitniejsze rozwiązania. Za okładkę płyty po raz trzeci odpowiedzialny jest Forin - projektant graficzny i graficiarz związany do lat z polską sceną hiphopową.
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Pop (1 egz.)
Notes:
Formatted contents note
Zawiera: CD zawiera : Złoto ; Betonowy las ; Poligon (feat. donGURALesko) ; Galacticos ; Za daleko (feat. Vito Bambino) ; Nogi na stół (feat. Jarecki) ; Palę w oknie ; Zima ; Kalifornia ; 4 dni ; Bez świadków (feat. Ras).
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again