241875
Music
CD
In basket
Zaczynam się od Miłości / Natalia Przybysz. - Warszawa : Kayax Production & Publishing, ©&℗ 2022. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm.

Album zawiera 7 niezaśpiewanych wcześniej tekstów Kory z muzyką skomponowaną i wykonaną przez Natalię Przybysz oraz jej zespół - Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza. Tytuł „Zaczynam się od miłości” stanowi parafrazę zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki pt.„Miłość zaczyna się od Miłości”. Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek zapiski legendy polskiej sceny muzycznej. To wielka odpowiedzialność wziąć na warsztat teksty Kory. Słowa traktowałam jak perły z dna morza. Starałam się nie brać więcej niż było konieczne. Poezja Kory z precyzją akupunktury dotykała często rdzenia mojej emocjonalnej konstrukcji. Wiem, że nie jestem jedyną jej pacjentką, mam nadzieję, że moje melodie pomogą mocniej działać tej medycynie. - mówi Natalia Przybysz. Obok ośmiu tekstów Kory na płycie znajdują się dwie autorskie piosenki Natalii - „Zew” o terapeutycznych działaniach przyrody podczas pandemii oraz „Jest Miłość” o obcowaniu z twórczą energią drugiej kobiety. Do współpracy przy wizualnej stronie projektu zaproszona została Silvia Pogoda - autorka wszystkich zdjęć oraz teledysków. [empik.com]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. R&B/Soul (1 egz.)
Notes:
General note
Dodatek drukowany w opakowaniu zawiera teksty piosenek.
Formatted contents note
Zawiera: Zawiera : Mama ; Słyszysz ; Puste miejsca ; Budzę się ; Oko cyklonu ; Zew ; Jest miłość ; Niedziela ; Serce spokojne.
Creation/production credits note
Zespół w składzie : Natalia Przybysz, Jurek Zagórski, Mateusz Waśkiewicz, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again