142090
Book
In basket
W kinie panoramicznym / Juraj Kováčik ; przekład Michał Wirchniański. - Wydanie pierwsze. - Warszawa : Biblioteka Słów, 2021 - 205, [2] strony ; 20 cm.
Instytucja: Biblioteka Analiz
Zbiór opowiadań o miłości i śmierci rozgrywających się w różnych czasach i różnych krajach Europy. Bohaterowie opowiadań pochodzą z różnych epok i miejsc od słowackiej wsi po wielkie miasto, od czasów wojennych przez umacnianie władzy ludowej po korpodemokracje, ale są do siebie podobni w marzeniach, mają za sobą sporo doświadczeń, są życiem rozczarowani i mają nadzieję, że przestanie ono ich zaskakiwać. Poszczególne obrazy są połączone w całość wyłaniającymi się stopniowo powiązaniami prowadzącymi do zaskakujących, a czasem wręcz fatalnych skutków.
Czy na pewno my sami tworzymy historię naszego życia swoimi czynami? Czy jest odwrotnie i to właśnie historie, z którymi się utożsamiamy, determinują nasze postępowanie i losy? To zaproszenie do niezwykłej podróży po oryginalnej wyobraźni pisarza, szczególnie wyczulonej na urodę świata i ludzi. Być może dzięki doświadczeniu fotografa Kovik może lepiej uchwycić w słowach najważniejsze rzeczy, a swoimi opisami przenieść czytelnika do świata swoich bohaterów.
Availability:
There are copies available to loan: sygn. SK (1 egz.)
Notes:
Funding information note
Współfinansowanie: SLOLIA - Centrum Informacji o Literaturze w Bratysławie
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again