144389
Music
CD
In basket
Yugen / Wojtek Mazolewski. - Warszawa : Agora S. A., ℗&© 2021. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm.
Wojciech Mazolewski - basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu. Ze swoim Quintetem od 2011 roku przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej i nie tylko. To autor nieoczywistych aranżacji i energetycznego połączenia tradycji z nowoczesnością, która inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu - w kraju i za granicą. W swojej twórczości eksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów. Jazzu w wydaniu WMQ słuchają wszyscy, od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco. Energia artysty znajduję ujście również w formacji Pink Freud, z którą Wojciech ma na koncie kilkaset koncertów, zrealizowanych w kraju i na świecie. Zespół wystąpił między innymi w Meksyku, Chile, Peru, Maroko, Belgii, Francji, Szwecji, Chinach, Rumunii, Czechach, Rosji i na Węgrzech. Najnowszy projekt zatytułowany „Yugen” i jego singlowy „Manifest” jest dobrym życzeniem na przekór dzisiejszym czasom. W tym projekcie Wojciech po wielu latach sięgnął do pierwszego instrumentu, z którym zaprzyjaźnił się mając zaledwie kilka lat - gitary.
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Country/Blues (1 egz.)
Notes:
Formatted contents note
Zawiera : Manifest ; Yugen ; Moc ; Union ; Talisman ; Wszystko zmieni się ; Ko No Yokan ; Gaman ; Pieśń ziemi ; Ghost Dance ; Hana ; Flower Power.
Participant or performer note
Wojtek Mazolewski, gitara, gitara basowa, głos ; Joanna Duda, gitara basowa, instrumenty klawiszowe, smyki ; Krzysztof Kawałko, gitara, chórki ; Hubert Zemler, perkusja ; Marta Podobas, chórki ; Marta Karsz, głos ; Harry Waldowski, perkusja.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again