144031
Music
CD
In basket
Ballady i protesty / Fisz Emade Tworzywo. - [Skała] : Mystic Production, ℗© 2021. - 2 CD : zapis cyforwy, stereo. ; 12 cm + 1 booklet.
„Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta - hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów, jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian. Na płycie znajdziemy 18 utworów, w nagraniach których udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instr. klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), oraz wokalistka zespołu Shyness! i Rebeka Iwona Skwarek oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Pop (1 egz.)
Notes:
General note
Dodatek zawiera teksty utworów i informacje o płycie w języku polskim, fotografie.
Formatted contents note
CD 1 zawiera : Nie za miłe wiadomości ; Muzyka jest o nas ; Spektrum barw ; Za mało czasu ; Krew 2021 ; Kurz ; Start ; Dresiarze w garniturach ; Kominy ; Po co?
CD 2 zawiera : Szukam ; 2020 ; 1,5 metra ; Paradoksy ; Mój kraj znika ; Arktyka ; Dobre wieści ; OK Boomer!.
Participant or performer note
Piotr "Emade" Waglewski - Bartosz "Fisza" Waglewski ; wraz z towarzyszącymi muzykami.
Date/time and place of an event note
Nagrań dokonano w Dobrym Tonie Studio oraz Boogie Town Studio, w 2020/2021 r.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again