144163
Book
In basket
Sfera Armilarna / Andrzej Pilipiuk ; ilustracje Rafał Szłapa. - Wydanie II. - Lublin : Fabryka Słów, 2015. - 418, [13] stron : ilustracje ; 20 cm.
(Oko Jelenia / Andrzej Pilipiuk ; 6)
Cykl "Oko Jelenia": 1. Droga do Nidaros ; 2. Srebrna Łania z Visby ; 3. Drewniania Twierdza ; 4. Pan Wilków ; 5.Triumf lisa Reinicke ; 6. Sprawa Armilarna ; 7. Sowie Zwierciadło.
Maj, Anno Domini 1560. Gdańsk. Staszek czuwa nad śmiertelnie ranną Helą. Nie widzi zaciskającej się pętli. Niebawem kolejny wilczy ogon zaznaczy śmierć kolejnego przyjaciela. Pomoc nie nadejdzie - Marek strzeżony przez hanzeatyckich zabójców podejmuje desperacką decyzję... Już za późno na intrygi. Rozbitkowie z innych czasów są w tym świecie anomalią. Los się ich nie ima i nie będą mieli przyszłości. Uczepieni nadziei na przetrwanie desperacko poszukują mitycznego Oka Jelenia... Wstęgi ludzkich losów łączą się jak w sferze armilarnej: Ty trzymasz w ręce swój świat i ja trzymam świat w ręce. Jak mówi stare kozackie przysłowie – kto jest durniem, niech umrze jako niewolnik. [lubimyczytac.pl]
Availability:
All copies are currently on loan: sygn. F (1 egz.)
Notes:
General note
Stanowi część 6 cyklu.
Reviews:
Other editions:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again