144389
Music
CD
In basket
Brut / Brodka. - [Warszawa] : Kayax Production & Publishing : na licencji PIAS Recordings, ℗ & © 2021. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm + 1 booklet.
„Brut” to piąty studyjny album Brodki - wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów, reżyserki klipów, artystki wszechstronnej, która tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej - wszystkiemu, co tworzy. „Brut”, to coś wytrawnego, surowego, bez lukru. To także odwołanie do brutalizmu, stylu w architekturze, który zakłada, że najważniejsze są przestrzeń, forma, uwrażliwienie na właściwości stosowanych materiałów i nadawanie im nowych znaczeń. Brodka na „Brut” sięga po materiały dobrze jej znane, ludowe okaryny, piszczałki, dudy, które tym razem sampluje, tworząc z nich nowe instrumenty o niekończącej się skali. Zamienia organiczne w syntetyczne. Podczas pracy w londyńskim Flesh and Bone Studios, pod okiem producenta Oli’ego Baystona, powstał bezkompromisowy materiał, napędzany klasyczną sekcją rytmiczną, w którym pobrzmiewają echa punk rocka, trip hopu czy grunge’u. Płyta „Brut” przepełniona jest powidokami z przeszłości i tęsknotą do lat 90tych, w odważnym i nowoczesnym wydaniu. Brodka w warstwie tekstowej „Brut” otwiera między innymi dyskusję na temat roli płci. Odważnie mierzy się ze stereotypami narzuconymi przez społeczeństwo, wyraża potrzebę wyjścia z utartych konwenansów, tworzy figurę łączącą elementy kobiecości i męskości. Na okładce albumu Brodka umieściła swoją archiwalną fotografię, ponieważ jak sama mówi, wiąże się ona z wieloma treściami na płycie i dopełnia całą opowieść: „Widzicie mnie w wieku lat 5, kiedy fakt bycia kobietą nie miał jeszcze żadnego znaczenia. Był to czas niewinności i beztroski, ale także nieświadomości przyszłych oczekiwań, które społeczeństwo nakłada na kobiety. Wąż, który mnie oplata symbolizuje pokusy, grzechy, czy tak jak na tym zdjęciu, wszystko to, co może czekać na tę dziewczynkę w przyszłości. I właśnie to zderzenie wydało mi się szczególnie ciekawe…”. [empik.com]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Pop (1 egz.)
Notes:
General note
Muzyka, słowa większości utworów Monika Brodka.
Dodatkowy druk zawiera teksty utworów.
Tytuł główny wg płyty i opakowania.
Formatted contents note
CD zawiera : Come to me ; Game change ; Hey man ; Imagination ; Falling into you ; You think you know me ; Fruits ; In my eyes ; World is you ; Chasing ghsosts ; Sadness.
Participant or performer note
Monika Brodka, wokal ; z towarzyszącymi muzykami.
Date/time and place of an event note
Nagrywano w różnych studiach w Warszawie i Londynie.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again