142904
Book
In basket
Szarość miejskich mgieł / Edyta Świętek. - Wydanie II. - Zakrzewo : Replika, copyright 2021. - 478, [1] strona : ilustracje ; 20 cm.
(Spacer Aleją Róż / Edyta Świętek ; 4)
W cyklu "Spacer Aleją Róż": 1: "Cień burzowych chmur" ; 2: "Łąki kwitnące purpurą" ; 3: "Drzewa szumiące nadzieją" ; 4. "Szarość miejskich mgieł".
Czwarty tom sagi Spacer Aleją Róż przenosi czytelników do przełomu lat 60. i 70. Tym razem do głosu dochodzi młode pokolenie, które urodziło się i wzrastało w socjalistycznych realiach. Zbuntowana młodzież kontynuuje walkę rozpoczętą przez rodziców. Studenci żądający zwiększenia swobód obywatelskich ścierają się z oddziałami ZOMO oraz jednostkami Milicji Obywatelskiej. Powietrze znowu szczypie w oczy od gazu łzawiącego, który spowija miasto. W atmosferze ciągłych niepokojów wychodzą na jaw niektóre z mrocznych sekretów rodzinnych. Kłamstwa z przeszłości pociągają za sobą lawinę niespodziewanych zdarzeń. Mimo to Szymczakowie oraz Pawłowscy z uporem podążają naprzód, nie poddając się przeciwnościom losu. ... [lubimyczytac.pl].
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Ob (1 egz.)
Notes:
General note
Stanowi część 4. cyklu.
Reviews:
Other editions:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again