143015
Book
In basket
Listy od astrofizyka / Neil deGrasse Tyson ; przełożył Jakub Radzimiński. - Kraków : Insignis, copyright 2020. - 366, [2] strony ; 19 cm.
Dołącz do kosmicznych rozmów! Przeczytaj, jak Neil deGrasse Tyson odpowiada na najdziwniejsze listy swoich fanów i antyfanów! Przekonasz się między innymi: czy istnieją gwiazdy zbudowane z diamentu jak wykazać nieistnienie wróżki zębuszki czy astrofizyka może się przydać w pracy policjanta z jaką dokładnością Biblia podaje liczbę ?
Do Tysona przychodzą co roku tysiące listów: piszą do niego inni naukowcy, więźniowie, pastorzy, dzieci, studenci, wyznawcy teorii spiskowych. Astrofizyk w odpowiedziach na ich pytania, wątpliwości i zarzuty mierzy się z całym mnóstwem rozmaitych zagadnień dotyczących nauki, wiary, filozofii, życia i, oczywiście, Plutona. Teraz w swojej najbardziej osobistej jak dotąd książce ujawnia część tej korespondencji. Wymiana zdań z piszącymi do niego zwięzła, pełna pasji i często zabawna to niezwykle wciągająca i pouczająca lektura.
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Astronomia (1 egz.)
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again