142097
Movie
DVD
In basket
25 lat niewinności : sprawa Tomka Komendy / reżyseria Jan Holoubek ; scenariusz Andrzej Gołda. - Warszawa : Kino Świat, [2021]. - 1 DVD (112 min) : dźwiękowy, kolorowy ; 12 cm.
Instytucja: Kino Świat
Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. [filmweb.pl]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Film polski (1 egz.)
Notes:
General note
Oryginalny film wyprodukowano w 2020 r.
Opis z etykiety płyty i opakowania.
Creation/production credits note
Zdjęcia Bartłomiej Kaczmarek ; muzyka: Colin Stetson, Sarah Neufeld.
Participant or performer note
Obsada: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Dariusz Chojnacki [i inni].
System details note
DVD-9.
Obraz: kolor 16:9, dźwięk: Dolby Digital 5.1, 2.0.
Language note
Ścieżka dźwiękowa w języku polskim. Napisy w języku polskim, polskie dla osób niesłyszących. Audiodeskrypcja w języku polskim.
Awards note
Złote Lwy 2020 r.: Najlepszy debiut reżyserski, Najlepsza pierwszoplanowa rola męska - Piotr Trojan ; Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage 2020 r.: Najlepszy debiut reżyserski - Jan Holoubek ; Złota Żaba - Bartłomiej Kaczmarek.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again