144389
Music
CD
In basket
Idiot Prayer / Nick Cave alone at Alexandra Palace. - EU: Bad Seed Ltd., 2020. - 2 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm + booklet.
Materiał, który znalazł się na płycie został nagrany w czerwcu 2020 roku. Cave wykonał samotnie przy fortepianie przekrojowy materiał - od wczesnych utworów Bad Seeds i Grinderman, aż po kompozycje z najnowszego albumu Nick Cave & the Bad Seeds, „Ghosteen”. Artysta początkowo planował nagrać zdekonstruowane wersje piosenek w studio, lecz pandemia sprawiła, że postanowił je również sfilmować. Film można było zobaczyć online w lipcu. Cave mówi: „Film „Idiot Prayer” wyewoluował z moich spotkań „Conversations With…”. Uwielbiałem grać zdekonstruowane wersje moich piosenek na tych koncertach, wracając w ten sposób do ich podstawowych form. Czułem, że na nowo odkrywam te utwory i zacząłem myśleć o pójściu do studia i nagraniu tych przerobionych wersji, kiedy tylko znajdę czas. Potem nadeszła pandemia - świat został zablokowany i zapadł w niesamowitą, autorefleksyjną ciszę. W tej ciszy zacząłem myśleć o większym przedsięwzięciu, nie tylko o nagraniu piosenek, ale także o ich sfilmowaniu. Pracowaliśmy z zespołem w Alexandra Palace - miejscu, w którym grałem i kocham. 19 czerwca 2020 roku, otoczeni przez funkcjonariuszy z taśmami mierniczymi i termometrami, zamaskowanych gafferów i operatorów kamer, nerwowo wyglądających techników i wiadra żelu do rąk, stworzyliśmy coś bardzo dziwnego i bardzo pięknego, co przemawiało w tym niepewnym czasie. Ten album to modlitwa w pustkę, pamiątka z dziwnego i niepewnego momentu w historii. Mam nadzieję, że Ci sieę spodoba ”. Album promuje niepublikowany dotąd utwór „Euthanasia”. [empik.com]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Rock (1 egz.)
Notes:
General note
Licencja: Awal Recordings Ltd.
Piosenki z filmu Nicka Cave'a "Idiot prayer", transmitowanego na całym świecie dla posiadaczy biletów w Internecie 23. lipca 2020 r.
Dodatkowy druk zawiera fotografie i informacje o albumie.
Tytuł główny wg płyt i opakowania.
Czas trwania: 42 min. 47 s.
Formatted contents note
Zawiera CD 1 : Spinning song ; Sad waters ; Brompton oratory ; Palaces of Montezuma ; Girl in amber ; Man in the Moon ; Nobody's baby now ; (Are you) the one that I've been waiting for? ; Waiting for you ; Mercy seat ; Euthanasia.
Zawiera CD 2: Jubilee Street ; Far From Me ; He Wants You ; Higgs Boson Blues ; Stranger Than Kindness ; Into My Arms ; Ship Song ; Papa Won't Leave You, Henry ; Black Hair ; Galleon Ship
Creation/production credits note
Produkcja: Nick Cave & Dom Monks ; reżyseria i miks: Dom Monks.
Participant or performer note
Nick Cave, śpiew, fortepian.
Date/time and place of an event note
Nagrane na żywo 19. czerwca 2020 r. w Alexandra Palace, w Londynie.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again