143917
Book
In basket
Internet rzeczy / Marcin Sikorski ; redakcja naukowa Adam Roman. - Wydanie I. - Warszawa : PWN, 2020. - 103 strony : ilustracje, wykresy ; 21 cm.
(Real IT World ; 1/2020)
Real IT World to cykl publikacji przygotowanych przez specjalistów dla specjalistów, omawiający aktualne i ważne zagadnienia, hot tematy, nowe trendy, praktyczne case study, najważniejsze problemy i innowacje w świecie IT. Jest to odpowiedź na szybko zmieniający się rynek. Każdy numer tworzony jest przez wybitnych ekspertów-praktyków, którzy szybko reagują na te zmiany i dzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Poruszane są najważniejsze tematy z obszaru bezpieczeństwa, testowania, programowania, data science oraz te związane z nowymi technologiami. Pierwszy numer autorstwa Marcina Sikorskiego i pod redakcją naukową Adama Romana, skierowany do wszystkich pasjonatów nowych technologii, poświęcony jest najważniejszym zagadnieniom związanym z Internetem Rzeczy (IoT). Jest to najbardziej gorący temat IT od ostatnich kilku lat, który w Polsce nabiera coraz większego tempa.
W numerze omówiono: - Szybki rozwój Internetu Rzeczy połączony z konsumenckim sceptycyzmem i niewielką o nim wiedzą - z czego wynika ten paradoks? - Regulacje prawne, które stanowią nieodłączny elementem wytwarzania produktów IT, jednak w przypadku IoT są one często przestarzałe. Czy da się temu zaradzić? Dlaczego tak trudne jest wdrożenie spójnych rozwiązań? - Przypadki, jak ta, w której nawet prosta smart żarówka może być potencjalnym źródłem problemów dotyczących bezpieczeństwa. Jakie są metody i sposoby na bezpieczną implementację rozwiązań IoT? Jak sobie radzić z problemami? - Rozwój Internetu Rzeczy na świecie i w Polsce - jak będzie wyglądała "smart dekada" w najbliższej przyszłości? [wydawca]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. 6 (1 egz.)
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again