143678
Book
In basket
Wieczny początek : Warmia i Mazury / Beata Szady. - Wydanie I. - Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2020. - 403, [4] strony ; 20 cm.
(Sulina)
Warmia i Mazury to od lat raj wczasowiczów, kuszący bezkresnymi jeziorami, lokalną kulturą i obietnicą relaksu. Cud natury, którym z przyjemnością chwalimy się za granicą. Wydawać by się mogło, że to kwintesencja polskości. Jednak nie zawsze tak było. Ziemie te, przez lata niemieckie, weszły w skład państwa polskiego po II wojnie światowej. W jednej chwili zmieniło się wszystko. Mieszkańcy, którzy pozostali, musieli na nowo odnaleźć się w niełatwej rzeczywistości.
Beata Szady przemierza Warmię i Mazury, szukając odpowiedzi na pytanie o tożsamość. Poznaje ludzi, z całych sił pragnących uciec z kraju, z którym nie czuli się związani, spotyka katolickich księży, którzy na Mazurach przejmowali ewangelickie kościoły, rozmawia z ludźmi, którzy bez skrupułów pozyskują budulec z zabytkowych poniemieckich domów, i z tymi, którzy tworzą własną definicję tożsamości regionalnej. Łączy ich jedno - wciąż muszą zaczynać od nowa. [nota wydawcy]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. WiM (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. WiM-H (1 egz.)
All copies are currently on loan: sygn. WiM (1 egz.)
All copies are currently on loan: sygn. R (1 egz.)
Długość kolejki oczekujących: 3.
There are copies available to loan: sygn. 316/WiM (1 egz.)
All copies are currently on loan: sygn. WiM (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. Warmia i Mazury (1 egz.)
Notes:
Bibliography, etc. note
Bibliografia, netografia na stronach 395-404.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again