144077
Music
CD
In basket
By the Way / Red Hot Chili Peppers. - Stany Zjednoczone : Warner Bros. Records, 2002. - 1 płyta audio (CD) : zapis cyfrowy, stereo. 12 cm.
Planeta 11: można wypożyczyć sygn. Rock; Zarezerwuj egzemplarz (1 egz.)
By the Way - ósmy album studyjny zespołu Red Hot Chili Peppers wydany 9 lipca 2002 za pośrednictwem Warner Bros. Records. Album sprzedał się w nakładzie 282 000 kopii w ciągu pierwszego tygodnia od premiery i uplasował się na 2. miejscu listy Billboard 200. Z albumu pochodzi kilka singli - "By the Way", "The Zephyr Song", "Can't Stop", "Dosed" i "Universally Speaking". Tematyka tekstów na By the Way odchodzi od tego, co zespół prezentował na poprzednich albumach - jak powiedział Kiedis, "do tekstów podszedłem w sposób refleksyjny i szczery". Album zdaniem krytyków muzycznych jest odejściem od poprzednich dokonań zespołu, jest też ceniony za rozbudowaną, skomplikowaną melodię oraz za umiejętne tłumienie emocji ze strony członków zespołu. John Frusciante, ówczesny gitarzysta grupy, napisał znaczącą część muzyki na album, opracował riffy i struktury - zarówno basowe jak i akustyczne. Zmienił również sposób i harmonogram procesu nagrywania: "jego ciepła, pewna gra na gitarze oraz jego doskonale zharmonizowany wokal wspierający królowały tym razem". By the Way nie zawiera dużej ilości nurtów funkowych, w odróżnieniu od poprzednich nagrań zespołu. Frusciante stwierdził, że proces pisania materiału na By the Way był 'jednym z najszczęśliwszych okresów w jego życiu.
Media files:
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Rock (1 egz.)
Notes:
Formatted contents note
Zawiera CD: Universally Speaking ; This Is The Place ; Dosed ; Don't Forget Me ; Zephyr Song ; Can't Stop ; I Could Die For You ; Midnight ; Throw Away Your Television ; Cabron ; Tear ; On Mercury ; Minor Thing ; Warm Tape ; Venice Queen.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again