144077
Music
CD
In basket
Sen o 7 szklankach / Coma. - Skała : Mystic Production, p2017. - 1 płyta audio (CD) : zapis cyfrowy, stereo. ; 12 cm.
Planeta 11: można wypożyczyć sygn. Rock; Zarezerwuj egzemplarz (1 egz.)
Premierowe, wyjątkowe wydawnictwo grupy Coma, zatytułowane „Sen o 7 szklankach”. Jest to siódmy album studyjny w dyskografii łódzkiego zespołu. „Fantazja” to jedyna autorska kompozycja na nowym albumie i jak podkreśla zespół: „Ten utwór staje się swoistym komentarzem do tematyki całego albumu, wykracza jednak też znaczeniowo poza jego ramy. Czy koniec dzieciństwa musi się wiązać z utratą złudzeń? Czy w dorosłym życiu opłaca się zachować ideały: wspólnotę, wrażliwość, naiwność, fantazję, uczciwość, otwartość? Czy to nie są po jakimś czasie jedynie puste slogany? Ile kosztują marzenia? Ile trzeba zapłacić za wolność? Słuchaczom pozostawiamy interpretację tego tekstu. Postrzegamy „Fantazję” jako muzyczno- literacki komentarz, uzasadniający nasz stosunek do tematyki albumu i określający naszą aktualną sytuację emocjonalną jako zespołu i jako mieszkańców tego kraju”. Pomysł na realizację albumu „Sen o 7 szklankach” to swojego rodzaju kontynuacja muzycznej przygody z ubiegłego roku, kiedy to zespół Coma został poproszony, aby na koncert w ramach Męskiego Grania w Krakowie stworzyć jakiś specjalny projekt. „Z początku myśleliśmy o piosenkach z polskich filmów, ostatecznie dochodząc do wniosku że najbarwniejsze najbardziej wieloznaczne i pełne fantazji tematy odkrywamy w piosenkach z Pana Kleksa. Idąc tym tropem, zdecydowaliśmy się na program oparty na piosenkach z filmów i programów dla dzieci”. - tłumaczą członkowie zespołu Coma. „Dzisiaj jako dorośli ludzie opowiadamy te piosenki na nowo z zupełnie innej perspektywy. Pracując nad materiałem próbowaliśmy wyeksponować maksymalnie dziwność i uniwersalny przekaz tych piosenek, przepuścić je przez rockowy magiel Comy i uzyskać ponadgodzinny mocny, trochę nostalgiczny i transowy koncert, uzupełniony wizualizacjami z filmów. Wiosenną trasę z tym materiałem nazwaliśmy „Witajcie w Naszej Bajce”. To dobra okazja by odnowić dla siebie nasze pierwsze, nie do końca świadome inspiracje muzyczne, ale również by pokazać je naszym dzieciakom, które być może w inny sposób nie dotarłyby do tej muzyki”. Tytuł albumu został zaczerpnięty z utworu instrumentalnego z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Utwory „Sen o… szklance” to instrumentalne interludia, skomponowane przez muzyków Coma - każdy z muzyków miał za zadanie wymyślić jedną etiudę, natomiast siódma, wspólna, będzie wykonywana na żywo na koncertach. Na albumie gościnnie wystąpili: Iza Lach („Meluzyna”, „Chodź ze Mną”), Daria Zawiałow („Przybysze z Matplanety”) oraz Ralph Kaminski („Pożegnanie z Bajką”). [empik.com]
Media files:
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Rock (1 egz.)
Notes:
General note
Drukowany materiał towarzyszący zawiera teksty piosenek.
Formatted contents note
Zawiera: Witajcie w naszej bajce ; Marsz robotów ; Sen o pierwszej szklance ; Wędrówka ; Fantazja ; Sen o drugiej szklance ; Meluzyna ; Z poradnika młodego zielarza ; Sen o trzeciej szklance ; Przybysze z Matplanety ; Sen o czwartej szklance ; Chodź ze mną ; Sen o piątej szklance ; Ratujmy kosmos ; Sen o szóstej szklance ; Pożegnanie z bajką ; Przybysze z Matplanety (remix) [!].
Creation/production credits note
Realizacja nagrania, miks i mastering Paweł Cieślak (Hasselhoff Studio) oraz Dominik Witczak.
Participant or performer note
Coma (Piotr Rogucki, śpiew ; Marcin Kobza, gitara, syntezatory ; Adam Marszałkowski, perkusja ; Rafał Matuszak, gitara basowa ; Dominik, witczak, gitara).
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again