10000
Music
CD
In basket
Pechy i peszki / Andrzej Grabowski. - Warszawa : Polskie Radio Agencja Muzyczna p2019. - 1 płyta audio (CD) : zapis cyfrowy, stereo. ; 12 cm.
Andrzej Grabowski ma pecha. Żył sobie spokojnie życiem znanego aktora – a to teatr, a to „Pitbull”, „Drogówka” czy „Świat wg Kiepskich”, czasem stand up. Pewnego dnia wychodząc z domu, chciał wyprzedzić przechodzącego przed nim czarnego kota ale poślizgnął się o skórkę od banana i przeleciał pod drabiną. Od tamtej pory w jego życiu zaczęły się dziać zaskakujące rzeczy. Spotkał Tomka Sierajewskiego, muzyka związanego z alternatywnym rockiem, który przez lata przewinął się przez zespoły o kultowym dziś statusie (Ahimsa, Elvis DeLuxe czy The Black Tapes). Mimo, że szanowany aktor i rock’n’rollowiec nie mieli ze sobą wiele wspólnego i takie połączenie wydało się nieco dziwne – coś zaiskrzyło. Zaiskrzyło na tyle skutecznie, że okazało iż Andrzej Grabowski nagrał zaskakującą płytę, która w niczym nie przypomina klasycznego albumu „śpiewającego aktora”. Jego charakterystyczny głos idealnie wpasował się w nieoczywiste piosenki i chropowate brzmienie tworząc album jakby wyciągnięty z dziwnego, groteskowego filmu czy serialu. Każdy z dziesięciu utworów to oddzielny odcinek, opowiadający o pechu i przesądach, racząc nas dużą dawką czarnego humoru. Życie Andrzeja Grabowskiego nie jest już takie samo jak było. Słychać to na tej płycie a on sam odgraża się, że jest gotów zagrać nawet jakieś koncerty – może los się odwróci. Żeby zrozumieć to zamieszanie, trzeba posłuchać „Pechów i peszków”. To może być początek czegoś większego. [empik.com]
Media files:
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Rozmaitości (1 egz.)
Notes:
General note
Materiał drukowany w opakowaniu zawiera teksty utworów w języku polskim.
Muzyka Tomasz Sierajewski; słowa Sławomir Młynarczyk.
Formatted contents note
Kwestia miesiąca ; Nie przez próg ; Kary kot ; Rozsypana sól ; Kominiarz ; Kwiat paproci ; Lustereczka ; Piętek, 13-stego ; Podkowa ; Gwiazda.
Creation/production credits note
Realizacja nagrań, miks i produkcja Tomasz Sierajewski.
Participant or performer note
Andrzej Grabowski, śpiew ; Tomasz Sierajewski, akompaniament.
Date/time and place of an event note
Nagrania dokonano w Żelazna Brama Studio.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again