10000
Music
CD
In basket
Break the Cycle / Staind. - Europa : Sony Music Entertainment, 2001. - 1 płyta audio (CD) : zapis cyfrowy, stereo. ; 12 cm.
Staind – amerykański zespół grający szeroko pojętą muzykę rockową.
Istnieją od 1995 roku i pochodzą ze stanu Massachusetts. W 1996 roku zarejestrowali własnym nakładem płytę, którą próbowali sprzedawać w trakcie występów – jej tytuł brzmiał: Tormented. Na pierwszy koncert z okazji wydania płyty przyszło 900 osób i rozeszło się 200 kopii albumu, co było wielkim sukcesem. Jednak przełomem dla grupy stał się występ przed Limp Bizkit w Hartford w 1997 roku. Po koncercie Fred Durst podszedł do Staind i powiedział, że są najlepszym zespołem jaki słyszał w ciągu ostatnich dwóch lat i dał im swój telefon aby mogli się z nim skontaktować. Muzycy Stainda podsyłali Durstowi dema aż w końcu zaprosił ich do zarejestrowania materiału. Sam pomagał muzykom w osiągnięciu jak najlepszego brzmienia. Owoce tej współpracy można było ocenić już na początku 1999 roku, kiedy ukazał się ich debiut fonograficzny – płyta Dysfunction. W tym samym roku Staind znalazł się m.in. obok Korna, Limp Bizkit i Filter na wielkiej trasie Family Values Tour 1999. [wikipedia.org.pl]
Media files:
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Ciężkie brzmienie (1 egz.)
Notes:
Formatted contents note
Open Your Eyes ; Pressure ; Fade ; It's Been Awhile ; Change ; Can't Believe ; Epiphany ; Suffer ; Warm Safe Place ; For You ; Outside ; Waste ; Take It ; Outside (Live Version)
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again