10000
Music
CD
In basket
Rainier Fog / Alice in Chains. - Europa : AIC Entertainment, 2018. - 1 płyta audio (CD) : zapis cyfrowy, stereo. ; 12 cm.
Szósty studyjny materiał jednej z największych formacji z nurtu grunge, Alice In Chains, która istnieje do dziś, a zaczęła działalność ponad 30 lat temu. Muzycy z Seattle kilkanaście kompozycji na płytę „Rainier Fog” nagrali z cenionym producentem Nickiem Raskulineczem. Była to trzecia współpraca zespołu z nim. Funkcję inżyniera dźwięku pełnił w studiu równie dużej klasy ekspert Paul Figueroa (m.in. Ghost, Deftones, Rush), a za miksy odpowiadał sam Joe Barresi (m.in. Queens of the Stone Age, Tool). „Rainier Fog” jest pierwszym albumem Alice In Chains po pięcioletniej przerwie i pierwszym nagranym od 20 lat zarejestrowanym w Seattle. Płyta jest hołdem dla tego miasta. Co ciekawe, muzycy wrócili do tego samego studia, w którym w 1995 roku zarejestrowali piosenki na imienny materiał - dziś nazywa się ono Studio X, wtedy Bad Animals. Część prac nad albumem wykonano w studiach Henson Recording Studios w Los Angeles oraz w Nashville, w studiu należącym do wspomnianego Nicka Raskulinecza. Całość promowała piosenka „So Far Under”. [empik.com]
Media files:
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Rock (1 egz.)
Notes:
Formatted contents note
CD zawiera: One You Know ; Red Giant ; Fly ; Drone ; Deaf Ears Blind Eyes ; Maybe ; So Far Under ; Never Fade ; All I Am.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again