143015
Book
In basket
Lew, czarownica i stara szafa / C.S. Lewis ; il. Pauline Baynes ; przeł. Andrzej Polkowski. - Poznań : Harbor Point - Media Rodzina, cop. 2005. - 181, [2] s., [8] s. tabl. : il. (w tym il. kolor.) ; 20 cm.
(Opowieści z Narnii / C. S. Lewis)
Cykl "Opowieści z Narnii" tworzą: 1. Lew, czarownica i stara szafa ; 2. Książę Kaspian ; 3. Podróż "Wędrowca do Świtu" ; 4. Srebrne krzesło ; 5. Koń i jego chłopiec ; 6. Siostrzeniec czarodzieja ; 7. Ostatnia bitwa.
Ze swojego dzieciństwa C.S. Lewis (1898-1963), profesor uniwersytetu w Cambridge, zachował w pamięci obraz fauna idącego przez zaśnieżony las z parasolem i paczkami. W 1949 r. ten wyimaginowany obraz zainspirował pisarza do napisania opowieści o czwórce dzieci przeniesionych z Anglii do innego kraju, który nazwał Narnią - świata faunów, mówiących zwierząt i mądrego Lwa. Tak powstała powieść "Lew, czarownica i stara szafa", pierwsza z siedmiotomowego cyklu "Opowieści z Narnii", o czwórce młodych ludzi pomagających uratować ten pełen uroku i niezwykłych tajemnic świat przed siłami władców zła i bezkresnej zimy.
Notes:
General note
Stanowi cz. 1. cyklu Opowieści z Narnii" tworzą: 2. Książę Kaspian ; 3. Podróż "Wędrowca do Świtu" ; 4. Srebrne krzesło ; 5. Koń i jego chłopiec ; 6. Siostrzeniec czarodzieja ; 7. Ostatnia bitwa.
U dołu okł.: Wydanie słynnej powieści C.S. Lewisa z fotosami z filmu.
Language note
Przekł. z jęz. ang. popr.
Reviews:
Other editions:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again