241875
Music
CD
In basket
Swobodnie / Ania Karwan. - [Warszawa] : Agora S.A. : Goya, ℗ & © 2023. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm + 1 booklet.
Instytucja: Agora

"Swobodnie" to ważny album w dorobku Ani Karwan. Jest odzwierciedleniem transformacji i Jej rozwoju w trakcie pandemii. Po latach spędzonych na scenie, Ania pozwoliła sobie na podjęcie ryzyka, odrzucenie lęku i przemówienie w pełni autorskim głosem, zarówno w warstwie tekstowej, jak i kompozycyjnej. Kompozycje stworzone wraz z Piotrem Bogutynem oraz szczere poetyckie teksty to nowa odsłona Artystki.

Ania Karwan o Albumie: "Dojrzałam do życia w spokoju i szaleję już tylko w twórczości. To na tej właśnie płycie pozwoliłam sobie na wyjście z komfortu i uwolnienie się od konkretnych gatunków. Jestem silnie związana z analogowym brzmieniem, a jednocześnie podziwiam nowoczesne produkcje. Na tej płycie wyraża się moja stara dusza, a zarazem dzika kobieta, która nie boi się być nieidealna. Jestem dumna z tego, że znalazłam odwagę. Po niełatwym czasie pandemii, samotności i strachu napisałam teksty i muzykę jakiej nigdy nie doświadczyłabym, gdyby nie te dwa lata kiedy zatrzymał się świat. Album ten jest więc zapisem mojej wdzięczności za ten czas." [empik.com]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Pop (1 egz.)
Notes:
General note
Muzyka Magdalena Wójcik, Grzegorz Jędrach, Rafał Gorączkowski ; słowa Magdalena Wójcik.
W boklecie teksty utworów w języku polskim.
Formatted contents note
Zawiera: CD zawera : Biegnę, biegnę ; Stop ; Skowroneczku ; Powiedz mi, tato / muzyka Piotr Bogutyn ; słowa Ania Karwan. Kiedy mrugam (Ania Karwan & Leszek Możdżer) / muzyka Leszek Możdżer, Piotr Bogutyn ; słowa Ania Karwan. Lew ; Papierosy ; Bestia ; Sen ; Serce / muzyka Piotr Bogutyn ; słowa Ania Karwan. Ostatni raz (Ania Karwan & Grzech Piotrowski feat. Kasta) / muzyka Grzech Piotrowski, Ania Karwan ; słowa Ania Karwan, Grzech Piotrowski. Kiedy mrugam (Już się nie boję) / muzyka Piotr Bogutyn ; słowa Ania Karwan.
Creation/production credits note
Realizacja nagrań, miks i mastering Arek Kopera ; produkcja muzyczna Piotr Bogutyn, Arek Kopera, z wyjątkiem utworu "Ostatni raz" - realizacja nagrania, miks i produkcja muzyczna Grzech Piotrowski.
Participant or performer note
Ania Karwan,śpiew ; Piotr Bogutyn, gitary, syntezator ; Adam Biernowski, instrumenty klawiszowe ; Michał Burzymowski, gitara basowa, moog ; Błażej Gawliński, perkusja, instrumenty perkusyjne ; Arek Kopera, syntezator oraz inni.
Date/time and place of an event note
Nagrania zrealizowano w Black Kiss Records oraz w Alchemik Studio ("Ostatni raz").
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again