239144
Book
In basket
Nowość od: 29.03.2023
Żelazna wdowa / Xiran Jay Zhao ; przełożył Maciej Studencki. - Poznań : We Need Ya, copyright 2023. - 410, [5] stron ; 22 cm.
Największym zaszczytem dla dziewczyny z Huaxii jest elekcja na konkubinę-pilotkę, której rolą będzie wspierać pilota Poczwarki — olbrzymiej, zmiennokształtnej machiny wojennej. Za ich pomocą ludzkość walczy z obcymi, którzy grasują za Wielkim Murem. Zaszczyt ten jednak często kończy się śmiercią, toteż kiedy siostra osiemnastoletniej Zetian zostaje zabita przez jednego z najlepszych pilotów, dziewczyna zaciąga się, by ją pomścić. Zetian zyskuje miano Żelaznej Wdowy. Władze, żeby okiełznać jej potęgę, przydzielają ją do Li Shimina, najsilniejszego i najbardziej kontrowersyjnego pilota w Huaxii. Zetian jednak łatwo się nie poddaje. Wykorzystuje moc – zarówno swoją, jak i Shimina – by przeżyć kolejne próby zamachów na swoje życie i w końcu odkryć, dlaczego system pilotowania Poczwarek jest zależny od wysysania energii życiowej dziewcząt. Aż wreszcie spróbuje go zniszczyć… [lubimyczytac.pl]
Availability:
All copies are currently on loan: sygn. SF (1 egz.)
Notes:
General note
Powieść zawiera sceny przemocy, znęcania się, nawiązania do napaści na tle seksualnym, uzależnienia od alkoholu i tortur.
Target audience note
Wiek: 14+.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again