241874
Music
CD
In basket
Inwazja Nerdów. Vol 1 / Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości. - [Opole : Step Records, 2022]. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo + 1 booklet.
Instytucja: Step Records

Grajkowie Przyszłości to dalekosiężny projekt autorstwa Czesława Mozila, w którym dzieci inspirują dzieci. Nowa płyta zatytułowana "Inwazja Nerdów Vol. 1" to kontynuacja nagrodzonej przez Akademię Fonograficzną Fryderyk 2020 w kategorii "Album roku muzyka dziecięca i młodzieżowa", płyty pt. "Kiedyś to były Święta". I choć "Inwazja Nerdów Vol. 1" porusza inne niż świąteczne tematy, to zamysł projektu pozostał ten sam: dzieci i młodzież ze szkół i ognisk muzycznych z całego kraju, akompaniują Czesławowi Mozilowi. W sumie na płycie zagrało ponad sześćset dzieci i młodzieży z dziewięciu polskich miast, a dodatkowo, do każdego utworu zostały zrealizowane teledyski. Płyta opowiada o pasjach i hobby. Zachęca młodych ludzi do samorozwoju oraz ośmiela do podejmowania prób w poszukiwaniu tego, co sprawia im przyjemność i radość bycia sobą. Usłyszymy tu piosenki opowiadające o wielu zainteresowaniach: od powszechnych gier komputerowych, przez miłość do czytania książek, komiksów, rysowania, aż po …marzycielstwo. Są to piosenki, które w warstwie tekstowej, mają motywować młodych ludzi do odkrywania swoich pasji nawet wtedy, jeśli nie są one popularne lub powszechne. Jest to również ważny projekt dla samych dzieci, które wzięły udział w nagraniu tego krążka. Po długim lockdownie i zdalnych zajęciach, kiedy to muzyka w szkołach była odłożona na dalszy plan, powrót do spotkania i wspólnego muzykowania, wszystkim sprawił ogromną radość.Projekt Grajkowie Przyszłości skrywa jeszcze jedną muzyczną niespodziankę. Na każdy krążek do wspólnego muzykowania Czesław Mozil zaprasza gości specjalnych. Na tej płycie usłyszymy Kasię Łaskę i Anię Brachaczek. Za warstwę tekstową ponownie odpowiada znany krakowski poeta - Michał Zabłocki.
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Pop (1 egz.)
Notes:
Formatted contents note
Zawiera: Zawiera : Zostań ; Jestem batmanem ; Szybowanie ; Kaligrafia ; Przetwory ; Karate muzo ; Czytać to warto ; Kolorowanki ; Kupa czasu ; Kuchnia dla sportu ; 66 ; Książka też jest kobieta ; Graj ; Dzieci z przemysłowej ; Pozytywka
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again