144389
Music
CD
In basket
Wojny i noce = Sensō to yoru / Daria Zawiałow. - Warszawa : Sony Music Entertainment Poland Sp. z o.o., ℗ © 2021. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm + 1 booklet.
„Wojny i Noce” to trzeci długogrający album Darii Zawiałow, którego zapowiedź stanowią dreampopowe hity „Kaonashi” oraz „Za krótki sen” nagrany z Dawidem Podsiadło. Nowy album to kolejny longplay, przygotowany w songwriterskim duecie Daria + Michał Kush. Tak jak jego poprzednik, „Helsinki”, będzie kolejnym rozdziałem ich flirtu z francuską elektroniką. Na „Wojnach i Nocach” będzie można usłyszeć syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80. oraz gitarowe brzmienia, ale jak zdradza artystka - ten album będzie miał w sobie odrobinę współczesności. Nie zabraknie także mocnych brzmień! Warstwa liryczna zapowiadana jest na najbardziej osobistą w karierze Darii. Ze wspomnianych Helsinek, Daria przy tworzeniu trzeciej płyty, uciekła myślami do Kraju Kwitnącej Wiśni. Szata graficzna albumu inspirowana jest japońską mangą i filmami anime. Od kilku miesięcy na swoich social mediach, artystka ujawnia ilustracje przedstawiające jej „mangowe” oblicze. Za rysunki odpowiada Agnieszka Szajewska (gokunobaka). Co więcej, Daria zdradziła, że zarówno w warstwie lirycznej, jak i muzycznej będzie także można odnaleźć inspiracje Japonią. [empik.com]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Pop (1 egz.)
Notes:
General note
Booklet zawiera teksty piosenek w językach oryginalnych - polskim i angielskim.
Muzyka Daria Zawiałow, Michał Kush ; słowa Daria Zawiałow, z wyjątkiem utworu Hollow - Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło.
Formatted contents note
CD zawiera : Oczy - polaroidy ; Kaonashi ; Za krótki sen (with Dawid Podsiadło) ; Metropolis ; Reflektory - sny ; Hollow ; Principolo ; Fuzuki ; Żółta taksówka ; Serce ; Flower night ; Socjopathetic.
Creation/production credits note
Produkcja Michał Kush ; mastering Leszek Kamiński.
Additional physical form available note
Album dostępny także w wersji na płycie gramofonowej.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again