143516
Book
In basket
Usuwanie odpadów / Marek Górski. - Stan prawny na 1 lutego 2021 r. - Warszawa : Wolters Kluwer, 2021. - 194 strony ; 21 cm.
W książce dokładnie omówiono nowe przepisy dotyczące problematyki usuwania odpadów. Są to regulacje niezwykle ważne ze względu na ilość gromadzonych odpadów i zagrożenia z tym związane. W opracowaniu przybliżono, na czym polegają zmiany wprowadzone przez nową instytucję prawną ustawy o odpadach, a także jakie problemy praktyczne mogą wystąpić w czasie ich stosowania. Publikacja analizuje takie tematy jak: pojęcie odpadów oraz kwestie produktów ubocznych i utraty statusu odpadów, tryby postępowania w zakresie skonkretyzowania i wykonania obowiązku usunięcia odpadów, finansowanie usunięcia odpadów, nadzór i egzekucja obowiązku usunięcia odpadów. Ponadto w opracowaniu wskazano, kogo należy uznać za posiadacza odpadów i wobec powyższego obciążyć obowiązkiem ich usunięcia, a także zawarto próbę odpowiedzi na pytanie o to, czy zawsze ten obowiązek ma być adresowany właśnie do posiadacza. Zwrócono również uwagę na problematykę magazynowania i składowania odpadów, a także na postępowanie z odpadami budowlanymi czy pochodzącymi z wypadków.[empik].
Availability:
There are copies available to loan: sygn. 177 (1 egz.)
Notes:
Bibliography, etc. note
Orzecznictwo na stronach 193-194.
Target audience note
Dla pracowników administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorców zajmujących się usuwaniem odpadów, a także radców prawnych, adwokatów i sędziów.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again