144366
Book
In basket
Zarządzanie drogami publicznymi i realizacja inwestycji drogowych / Michał Bursztynowicz. - Stan prawny na 1 stycznia 2021 r. - Warszawa : Wolters Kluwer, 2021. - 252 strony ; 21 cm.
W książce w praktycznym ujęciu omówiono zarówno proces zarządzania drogami publicznymi, jak i realizację inwestycji drogowych. Wskazano wszystkie uprawnienia, które jednostki samorządu terytorialnego oraz zarządcy dróg posiadają w swojej kompetencji. Szczegółowo przedstawiono proces realizacji inwestycji drogowych, poczynając od omówienia procedury uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przez pozbawianie właścicieli praw do nieruchomości przewidzianych pod drogi, aż do wydania decyzji udzielających zgody na realizację inwestycji. Szczególną uwagę zwrócono na uchwały podejmowane przez organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego, zaznaczając, że uchwała istotnie naruszająca prawo jest nieważna już od dnia jej podjęcia. Oznacza to, że wszelkie decyzje wydane na jej podstawie również są wadliwe.[empik].
Availability:
There are copies available to loan: sygn. 252.1 (1 egz.)
Notes:
Bibliography, etc. note
Orzecznictwo na stronach 249-252.
Target audience note
Dla pracowników administracji prowadzących postępowania dotyczące dróg publicznych, inwestorów a także adwokatów, radców prawnych i sędziów.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again