144389
Music
CD
In basket
Skull echo / Julia Marcell. - Skała : Mystic Production, ℗ © 2020. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm + 1 plakat.
„Skull Echo” to płyta i film - tematycznie połączone, ale niezależne od siebie. Album powstał w Berlinie. Rejestrując piosenki, producent muzyczny Michael Haves i Julia nagrywali każdy syntezator, który wpadł im w ręce i godzinami budowali chóry z setek warstw nakładanych na siebie wokali. Potem dołączyli perkusista Thomas Fietz i basista Thomsen Slowey Merkel, dodając swoją wrażliwość muzyczną i iskrę ciepła żywych instrumentów do tych kosmicznych przestrzeni dźwiękowych. Na płytę składa się jedenaście utworów, które, przynoszą muzyczną zmianę - elektroniczne instrumentarium o szerokim brzmieniu, duże melodie i futurystyczna produkcja, w tekstach zaś kosmos, absolut i potrzeba bliskości. Razem z muzyką przyszedł pomysł na film. Tematy podjęte na płycie zainspirowały Julię do stworzenia scenariusza pełnometrażowej opowieści o tym samym tytule. Swój debiut fabularny rozwija wspólnie z producentką filmową Natalią Grzegorzek z Koskino. Julia o projekcie: „„Skull Echo” to opowieść o czasie, percepcji i samotności. O głowach, w których jesteśmy uwięzieni, budując poprzez zmysły swój obraz świata – pełen niepewnych informacji, wybiórczo pamiętanych i dowolnie przekształcanych. To opowieść o pragnieniu porozumienia, o tęsknocie za drugim człowiekiem.” [empik.com]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Pop (1 egz.)
Notes:
General note
Na stronie recto plakatu teksty utworów w jęz. oryginalnych: polskim i angielskim.
Muzyka i słowa Julia Marcell.
Formatted contents note
Ekstaza intelektualna ; Moment i wieczność ; Czas ; Nostalgia ; Prawdopodobieństwo ; Którędy do teraz? ; Domy ze szkła ; Otwórz głowę ; Mamo ; Life Is on television ; Echo w głowie.
Creation/production credits note
Realizacja nagrań Michael Haves.
Participant or performer note
Julia Marcell, śpiew, syntezatory, efekty, pianino, Rhodes, gitara elektryczna ; Michael Haves, syntezatory, efekty, gitara akustyczna, elektryczna i basowa, kontrabas, przeszkadzajki, kazoo ; Thomas Fietz, perkusja ; Thomsen Slowey Merkel, gitara basowa.
Date/time and place of an event note
Nagrania zrealizowano w studiu The Cop Shop.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again