144389
Music
CD
In basket
Chrust / Igor Herbut. - Warszawa : Agora S.A., ℗+© 2020. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm + 1 booklet.
Na solowy album Igora Herbuta czekaliśmy przez ponad osiem lat, ale warto było uzbroić się w cierpliwość. „Chrust” to pierwszy solowy album artysty - piękny, dojrzały i bezwzględnie szczery. Igor choć znany jest z troski o swoją prywatność, nowym albumem wpuszcza słuchaczy w swój świat. Fani talentu wokalnego Igora z pewnością nie będą zawiedzeni, albowiem postawił sobie poprzeczkę jeszcze wyżej niż dotychczas. Niepowtarzalna barwa, błyskotliwa technika i emocjonalne interpretacje tekstów – na tej płycie są dopracowane do perfekcji. Album „Chrust” to znacznie więcej niż tylko głos i fortepian - to ponad 70 minut muzyki, na które składają się utwory, które nierzadko trwają nawet 7-8 minut. Oprócz premierowych utworów skomponowanych, napisanych, zaaranżowanych instrumentalnie, zaśpiewanych i zagranych na fortepianie przez Igora Herbuta, jest również utwór skomponowany do wiersza Leopolda Staffa, który w ubiegłym roku Igor wykonał na żywo w radiowej Trójce. Tak o tym niesłychanie intymnym albumie opowiada sam artysta: „Wyobraź sobie, że podarowałem Ci swój notes. Możesz zajrzeć, jeśli chcesz, w porządku. Najpierw odnajdujesz ostatnie zapisane kartki, to początek 2020 roku. Tu zaczynasz. Wiesz, gdzie jestem. Powoli przekładasz kartki wstecz, cofasz się do wcześniejszych zapisków i odnajdujesz historie, o których nigdy nie wspominałem, o które nigdy byś mnie nie podejrzewał. Tak jest skonstruowana ta płyta. Barwy stopniowo przechodzą jedna w drugą” – Igor Herbut. [empik.com]
Media files:
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Pop (1 egz.)
Notes:
General note
Muzyka, słowa, aranżacje Igor Herbut, z wyjątkiem utworu "Los" - słowa Leopold Staff i utworu "Krakowski spleen" - muzyka i słowa Olga Jackowska, Marek Jackowski.
Booklet zawiera teksty utworów w języku polskim.
Formatted contents note
Zawiera : Latające słonie ; Jasny ; Tańczmy ; Miłość i mleko ; Wdzięczność ; Ro ; Corda ; Kroki ; Los ; Amnezja i amnestia ; Nie ; Krakowski spleen ; Jasny (band version) ; Tańczmy (bonus track).
Creation/production credits note
Produkcja muzyczna Igor Herbut ; realizacja nagrań, miks i mastering Arkadiusz Kopera (Black Kiss Records).
Participant or performer note
Igor Herbut, śpiew, fortepian, pianino, chórki ; Piotr Kołacz, gitara basowa, ukulele basowe ; Przemek Świerk, gitary ; Tomasz "Harry" Waldowski. perkusja, instrumenty perkusyjne.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again