143008
Book
In basket
Grzejniki w wodnych instalacjach grzewczych : konstrukcja, dobór, charakterystyki cieplne / Damian Muniak. - Wydanie 2. (rozszerzone i poprawione). - Warszawa : Wydawnictwo WNT - Wydawnictwo Naukowe PWN, 2019. - [2], 298 stron : ilustracje, fotografie, wykresy ; 24 cm.
Książka jest poświęcona zagadnieniom projektowym i obliczeniowym związanym z grzejnikami w wodnych instalacjach grzewczych. Omówiono w niej: · problematykę komfortu cieplnego oraz jego wpływ na dobór systemu grzewczego i typu grzejnika, · typy i rodzaje grzejników, · różnorodność rozwiązań konstrukcyjnych stosowanych w systemach grzewczych, · metodykę przeprowadzania obliczeń służących właściwemu doborowi grzejnika, · wymogi prawne i normy zarówno polskie, jak i międzynarodowe związane z omawianą problematyką. Cenną zaletą książki są przykłady obliczeniowe dobrane w taki sposób, aby jednocześnie zobrazować omówione zagadnienia teoretyczne i przedstawić praktyczne aspekty pracy grzejnika w instalacji grzewczej. Polecamy tę książkę studentom kształcącym się na kierunkach inżynieria środowiska, energetyka, budownictwo i architektura, oraz inżynierom projektującym instalacje grzewcze, a także osobom wykonującym je i nadzorującym ich eksploatację, jak również autorom programów komputerowych służących równoważeniu cieplnemu i hydraulicznemu instalacji grzewczych. [ksiegarnia.pwn.pl]
Media files:
Availability:
There are copies available to loan: sygn. 146 (1 egz.)
Notes:
Bibliography, etc. note
Bibliografia, netografia, wykaz norm na stronach 290-298.
Target audience note
Dla projektantów instalacji ogrzewczych, inżynierów instalatorów, autorów programów komputerowych przeznaczonych do konstruowania instalacji ogrzewczych oraz studentów kształcących się na kierunkach: inżynieria środowiska, energetyka, budownictwo i architektura.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again