143518
Book
In basket
Niewidzialni / Roy Jacobsen ; przekład Iwona Zimnicka. - Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, copyright 2018. - 279, [1] strona ; 22 cm.
(Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich)
Doskonała norweska powieść, która trafiła do finału Międzynarodowej Nagrody Bookera 2017! Stanowi pierwszą część cyklu. Część druga: "Białe morze".
„Nikt nie może opuścić wyspy, wyspa to miniaturowy kosmos, w którym gwiazdy śpią w trawie pod śniegiem. Zdarza się jednak, że ktoś podejmuje próbę”. Rodzina Barrøy jest biedna, ale na pewno nie brak jej odwagi i chęci przetrwania. Żyją z uprawy niewielkiej ziemi, mają trochę żywego inwentarza, łowią ryby i korzystają z tego, co fale wyrzucą na brzeg. Gdy dorastająca Ingrid decyduje się opuścić wyspę, nie zwiastuje to niczego dobrego. „Niewidzialni” to powieść odznaczająca się uniwersalnością, prostotą i zrównoważeniem z jednej strony, z drugiej szokuje majestatem rodem z Szekspira w oślepiających opisach burz i sztormów. Umieszczając akcję na wysepce tak małej, że miejsca wystarcza tylko dla jednej rodziny, Jacobsen obnaża świat i pozbawia nas wszelkich złudzeń w marzeniach o utopii.[lubimyczytac.pl].
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Ob (1 egz.)
Notes:
General note
Tytuł oryginału: De usynlige.
Funding information note
This translation has been published with the financial support of NORLA
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again