144389
Music
CD
In basket
Najlepsze piosenki Pana Kleksa. - Warszawa : Sony Music Entertainment Poland, © & ℗ 2015. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm.
Chyba nie ma w Polsce osoby, u której na myśl o Panu Kleksie na twarzy nie pojawi się uśmiech. Kultowa postać stworzona przez Jana Brzechwę, stała się synonimem radości, fantazji i szalonych przygód, które wychowały już kilka pokoleń Polaków. Szalony profesor Ambroży Kleks na trwale wszedł do kanonu literatury dziecięcej, a z niej przeszedł do kina za sprawą serii filmów Krzysztofa Gradowskiego z Piotrem Fronczewskim w roli głównej. To właśnie z nich pochodzą tak kultowe dziecięce przeboje, jak „Kaczka Dziwaczka” „Na wyspach Brgamutach” czy „Leń”. W tym roku mija dokładnie 65 lat od pierwszego wydania „Akademii Pana Kleksa” i właśnie z tej okazji postanowiliśmy przygotować wyjątkową serię wydawnictw sygnowanych nazwą „Świat Pana Kleksa” Kompilacja najbardziej znanych piosenek z serii filmów Pan Kleks wśród nich niezapomniana „Kaczka Dziwaczka”, „Na Wyspach Bergamutach” (Piotr Fronczewski), „Kołysanka w Stylu Mango” (Maryla Rodowicz), „Psie Smutki” (Edyta Gepert), „Meluzyna” (Małgorzata Ostrowska), „Halo Ptaki” (Andrzej Rosiewicz), „Dyscyplina” (Emilian Kamiński). Radość, energia, uśmiech. Idealny prezent nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców! [empik.com]
Media files:
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Muzyka filmowa (1 egz.)
Notes:
Formatted contents note
CD zawiera : Witajcie w naszej bajce ; Kaczka dziwaczka ; Z.o.o. ; Kwoka ; Na Wyspach Bergamutach ; Leń ; Księżyc raz odwiedził staw ; Jak rozmawiać trzeba z psem ; Halo ptaki ; Z poradnika młodego zielarza ; Meluzyna, czyli Historia podwonej miłości ; Ballada Alladyna ; Dyscyplina ; Droga do gwiazd ; W Labiryncie ; Planeta Fantazja ; Ratujmy kosmos ; Psie smutki ; Kołysanka w stylu mango ; Pożegnanie z bajką ; Śpij księżniczko.
Participant or performer note
Piotr Fronczewski, Małgorzata Ostrowska, Andrzej Rosiewicz, Emilia Kamińska, Edyta Geppert [et al.].
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again