243604
Book
In basket
Domy jednorodzinne : przewodnik do ćwiczeń projektowych z budownictwa ogólnego / Monika Siewczyńska. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN SA, 2017. - 117, [1] strona : ilustracje ; 29 cm + załącznik : [9] kart złożonych.
Książka wprowadza studenta w kolejne etapy procesu projektowania budynku jednorodzinnego, wskazuje przydatne przy tym akty prawne przydatne oraz podpowiada w jakiej kolejności powinny być konstruowane i zamieszczane w dokumentacji poszczególne rysunki. Niniejsza publikacja może korzystnie przyczynić się do ułatwienia procesu nauczania, w tym do ujednolicenia zakresu i formy ćwiczeń projektowych z budownictwa ogólnego prowadzonych na różnych Wydziałach Budownictwa.Z recenzji Prof. dr. hab. inż. Jerzego Hoły, Politechnika WrocławskaNiniejsza publikacja jest praktycznym przewodnikiem do ćwiczeń projektowych z Budownictwa Ogólnego 1 w zakresie projektowania niewielkich niskich budynków. Jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów kierunku Budownictwo, Architektura i Inżynieria Środowiska, którzy wykonują samodzielnie pierwszy projekt budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Podręcznik może być również pomocą dla dyplomantów i absolwentów, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę.Materiał został tak ułożony, by wspomagać czytelnika w procesie decyzyjnym podczas wykonywania projektu:na początku zamieszczono ogólne informacje dotyczące zasad wykonywania rysunków oraz wybrany zbiór przepisów prawnych koniecznych do zastosowania przy projektowaniu domu mieszkalnego jednorodzinnego, w kolejnym rozdziale omówiono wstępne projektowanie układu konstrukcyjnego, które wykonuje się na etapie koncepcji architektonicznej, następne rozdziały omawiają szczegółowo poszczególne elementy budynku od dachu do fundamentów, czyli w kolejności projektowania układu konstrukcyjnego, w ostatnim rozdziale przedstawiono omówienie zawartości poszczególnych rysunków oraz opisu technicznego, załącznik zawiera komplet rysunków omawianych w książce, który stanowi zakres projektu wykonywanego przez studentów. [wydawnictwo.pwn.pl]
Media files:
Availability:
There are copies available to loan: sygn. 205 (1 egz.)
Notes:
Bibliography, etc. note
Bibliografia strony [116]-117.
Target audience note
Praktyczny przewodnik do ćwiczeń projektowych w zakresie niewielkich niskich budynków dla studentów kierunku budownictwo, architektura i inżynieria środowiska.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again