244772
Audiobook
CD
In basket
Rosyjscy tyrani : od Iwana Groźnego do Władimira Putina / Iwona Kienzler. - Warszawa : Lira Wydawnictwo ; [Piaseczno] : Storybox.pl, copyright 2023. - 1 CD (14 godz. 38 min) : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm.
Iwona Kienzler w swojej najnowszej książce zestawia biografię Władimira Putina i drogę, która zaprowadziła go na szczyty władzy, z barwnie nakreślonymi sylwetkami najbardziej krwawych carów Rosji. Kolejni rosyjscy tyrani próbowali udowodnić światu i swoim rodakom, że terror jest podstawą siły i rękojmią sukcesów. Nie przypadkiem współcześni historycy często porównują Władimira Putina do jego carskich poprzedników, takich jak: Iwan Groźny, Piotr Wielki czy Katarzyna Wielka. Autorka przekonuje, że złudne poczucie potęgi, wyjątkowości, szczególnej misji dziejowej Rosjan i ich ojczystego kraju, nie tylko jest mocno osadzone w rosyjskiej tradycji i jej historiografii, ale wypływa przede wszystkim z zakorzenionego przez wieki stylu sprawowania władzy. [Powyższy opis pochodzi od wydawcy].
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Książka mówiona - Dokument (1 egz.)
All copies are currently on loan: sygn. Książka mówiona/929 (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. KM/94(4/9)/inne (1 egz.)
Notes:
General note
Drugie miejsce wydania na podstawie serwisu e-ISBN. Na CD także nazwa właściciela imprintu: Heraclon International Sp. z o.o. Na opakowaniu recto: Putin i jego carscy poprzednicy...
Participant or performer note
Czyta: Elżbieta Kijowska.
System details note
Nagranie w formacie mp3.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again