244827
Audiobook
CD
In basket
Problem zwiększenia energii ludzkości / Nikola Tesla ; przekład: Damian Tarkowski. - [Piaseczno] : Storybox.pl, [2023]. - 1 CD (3 godz. 28 min) : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm.
Czy Tesla przewidział, że na polach bitew przyszłości zagoszczą roboty, a kluczowym budulcem drugiej połowy XX wieku stanie się aluminium? Niniejszy tekst pierwotnie pojawił się w 1900 r. w prestiżowym amerykańskim miesięczniku „Century Magazine”. Dla samego Nikoli Tesli jest ważnym dokonaniem, które w późniejszych pismach często przywołuje. Ze względu na zawartość oraz datę publikacji stanowi on poważny zasób wiedzy i zaproszenie do podjęcia próby zrozumienia nie tylko procesów myślowych, które odcisnęły silny ślad na XX i XXI wieku, ale także osobistej filozofii wynalazku, która pozwoli nam zdać sobie sprawę z tego, jak szeroka, uniwersalna i jednocześnie prosta była wizja Nikoli Tesli oraz jak ciekawe były proponowane przez niego rozważania i rozwiązania, w których wdrażaniu bierzemy udział także obecnie. Choć lektura pierwszego rozdziału – obfitującego we wzory matematyczne – nie będzie należała do łatwych, to wytrwali mogą liczyć na nagrodę, bowiem dalsza część tekstu Tesli jest zaskakująco łatwa w odbiorze i pełna interesujących przemyśleń, które dowodzą, że nie bez powodu, uchodzi on za wizjonera, który przewidział i wspókreował przyszłość, a więc naszą teraźniejszość. [Powyższy opis pochodzi od wydawcy].
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Książka mówiona - Dokument (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. Książka mówiona/52 (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. KM/52/53/inne (1 egz.)
Notes:
Tytuł oryginału: Problem of increasing human energy, 1900
General note
Tytuł oryginału: The problem of increasing human energy. Miejsce i rok wydania na podstawie serwisu e-ISBN. Na CD także nazwa właściciela imprintu: Heraclon International Sp. z o.o.
Participant or performer note
Czyta: Tomasz Kućma.
System details note
Nagranie w formacie mp3.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again