244772
Audiobook
CD
In basket
Rodzice DDA : mój dom będzie inny : refleksje z terapii / Joanna Szczerbaty. - Kraków : Mando inside, [2023]. - 1 CD (4 godz. 06 min) : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm.
Weź oddech i zacznij żyć bez obciążeń! Jakże często osoby, które wyrastały w alkoholowej, dysfunkcyjnej rodzinie obiecują sobie, że ich dom będzie zupełnie inny. Mają w sobie olbrzymie pragnienie, by nie powtarzać błędu rodziców. „Przecież nie jestem moją matką, nie jestem moim ojcem”. Obiecują sobie, że to dzieci a nie alkohol będą w centrum ich uwagi, że zamiast kłótni pojawi się rozmowa, a frustra­cję zastąpi otwartość i bliskość. I… zwykle nie wychodzi. Jaki ciężar niesie na swoich barkach DDA? Czy można go zrzucić i zacząć żyć po swojemu? Dlaczego wbrew naszej woli stajemy się odbiciem rodziców? Czy wystarczy samemu nie pić, by zatrzymać przekaz alkoholowej traumy? Czy wyprowadzka z domu pozwala uwolnić się od toksycznej przeszłości? Nikt nie przeżyje życia za ciebie. Nikt prócz ciebie nie zmierzy się z twoją prze­szłością i nikt poza tobą nie zbuduje twojej przyszłości. Jeśli chcesz troszczyć się o innych, wpierw zaopiekuj się sobą. Zobaczysz, jak wiele to zmieni. Praca nad sobą może przypominać łapanie oddechu, bo to, co nagromadzone w środku, zwyczajnie dusi. Zacznij oddychać pełną piersią. To jest możliwe. Moja matka wciąż za coś przepraszała, i ja zaczęłam robić to samo. Wpada­łam w rolę ofiary przy każdej okazji. Nie potrafiłam niczego doprowadzić do końca. Z tego wszystkiego mój syn stał się moim agresorem. Taka wiecznie nieszczęśliwa matka naprawdę potrafi wykończyć. [z okładki]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Książka mówiona - Poradniki (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. Książka mówiona/159.9 (1 egz.)
Notes:
General note
Rok wydania na podstawie strony internetowej wydawcy. Na CD także nazwa właściciela imprintu i producenta: Wydawnictwo WAM.
Participant or performer note
Czyta: Dorota Bochenek.
System details note
Nagranie w formacie mp3.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again