244772
Music
CD
In basket
In Times New Roman... / Queens Of The Stone Age. - New York : Matador Records, ℗© 2023. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm + 1 booklet.
In Times New Roman... - ósmy album studyjny amerykańskiego zespołu rockowego Queens of the Stone Age, wydany 16 czerwca 2023 roku przez Matador Records.
"In Times New Roman... " jest surowy, momentami brutalny i nie jest polecany osobom o słabych nerwach! A jednak jest to prawdopodobnie najpiękniejszy i zdecydowanie najbardziej satysfakcjonujący album w ich wspaniałej dyskografii. Ostre teksty założyciela, wokalisty i lidera zespołu Josha Homme'a opierają się na natychmiast rozpoznawalnej sygnaturze dźwiękowej QOTSA, rozszerzonej i ozdobionej nowymi i niespotykanymi rozwiązaniami praktycznie w każdej piosence. "In Times New Roman…" pokazuje, że czasem trzeba zajrzeć pod blizny by dostrzec piękno - a czasami same blizny są pięknem. Będąc trochę obok i mając trudności ze znalezieniem muzyki, do której mogliby się odnieść, członkowie QOTSA zrobili to, co zwykle - nagrali album z muzyką której sami pragną słuchać, jednocześnie dając innym dźwiękowe forum, na którym mogą się zgromadzić. "The world’s gonna end in a month or two" - śpiewa Homme, zadając pytanie: co chcesz zrobić z czasem, który ci pozostał? Homme, Troy Van Leeuwen, Dean Fertita, Michael Shuman i Jon Theodore mogą nie być w stanie nas ocalić, ale dają nam miejsce, w którym możemy przez to przejść. Pierwszą udostępnionym fragmentem "In Times New Roman…" jest singiel „Emotion Sickness”, który otacza słuchacza ciepłem charakterystycznych i hipnotycznych refrenów QOTSA połączonych z nieokiełznanym i niecodziennym rytmem – przerywanych odcieniami szalonych wstrząsów. Ostatnie kilka lat było trudne dla wszystkich i nie jest tajemnicą, że członkowie QOTSA także doświadczyli strat i 'złamanych serc'. Kto z nas jednak nie miał w ostatnim czasie nie miał zaburzeń emocjonalnych? "In Times New Roman... "został nagrany i zmiksowany w należącym do Homme'a studio Pink Duck z dodatkowymi nagraniami w studio Shangri-La w Kalifornii. Album został wyprodukowany przez Queens of the Stone Age i zmiksowany przez Marka Rankina. Projekt graficzny i opakowanie gatefold podwójnego LP zaprojektował wieloletni współpracownik zespołu - Boneface. Winyle będą dostępne na całym świecie w kolorze czarnym, zielonym, czerwonym, srebrnym i niebieskim. [empik.com]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Rock (1 egz.)
Notes:
Formatted contents note
Zawiera: Zawiera : Obscenery ; Paper Machete ; Negative Space ; Time & Place ; Made To Parade ; Carnavoyeur ; What The Peephole Say ; Sicily ; Emotion Sickness ; Straight Jacket Fitting.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again