244092
Audiobook
CD
In basket
Bitcoin i Blockchain / Mateusz Lubiński, Mateusz Wiatr. - [Piaseczno] : Storybox.pl, copyright 2023. - 1 CD (3 godz. 37 min) : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm.
Rewolucja cyfrowa trwa. Kryptowaluty i technologia blockchain zmieniają świat, który znamy. Czy tego chcemy, czy nie, w niedalekiej przyszłości mogą one stać się naszą codziennością.
"Bitcoin i Blockchain : narodziny kryptowalut” sięga do początków tej technologii, przybliżając okoliczności jej powstania oraz rozwoju aż do czasów obecnych. Wyjaśnia czym są kryptowaluty, blockchain i najważniejsze związane z nimi terminy, jak np. klucz publiczny i prywatny, NFT, dowód pracy i dowód stawki, hot i cold wallets czy Metaverse. Opisuje już istniejące oraz planowane inicjatywy, oparte na technologii blockchain, które mogą znacząco wpłynąć na rozwój m.in. bankowości, branży farmaceutycznej, medycznej, energetycznej czy logistycznej. Zwraca również uwagę na liczne ryzyka i niebezpieczeństwa, którymi obarczone są kryptowaluty. Przytacza spektakularne oszustwa, włamania na konta, przykłady wykorzystania cyfrowego pieniądza do handlu narkotykami oraz prania pieniędzy, a także nagłe wahania kursów, które wielu inwestorom przyniosły milionowe zyski, ale innych doprowadziły do bankructwa.
Availability:
All copies are currently on loan: sygn. Książka mówiona - Dokument (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. Książka mówiona/33 (1 egz.)
Notes:
General note
Czas trwania: 3 godz. 37 min.
Participant or performer note
Czyta: Jarosław Łukomski.
System details note
Nagranie w formacie mp3.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again