243994
Music
CD
In basket
Skaza / Budka Suflera & Felicjan Andrzejczak. - [Lublin] : Budka Suflera Koncerty, ℗ & © 2023. - 1 CD : zapis cyfrowy, stereo ; 12 cm + 1 booklet.
Ponad dwa lata temu odszedł od nas Romuald Lipko. „Skaza”, to drugi po „10 lat samotności” album z jego premierowymi kompozycjami nagrany po Jego śmierci. O ile poprzednia płyta była zaśpiewana w całości przez jednego wokalistę, Felicjana Andrzejczaka, to „Skaza” prezentuje trójkę śpiewających artystów: Irenę Michalską, Jacka Kawalca i Roberta Żarczyńskiego. Pośród trzynastu utworów opublikowanych na tej płycie są też śpiewane duety. Do chwili obecnej powszechnie znany jest duetowy utwór „O tobie myślę w zimną noc” dedykowany ludziom uciekającym przed okropnościami wojny na wschodzie. Nagraną muzykę zilustrowała obrazem Iryny Frolova. Znany jest też prowokujący utwór „Wontpliwośći”. Tutaj agresywny rock porusza się wraz z poezją Bogdana Olewicza i filmem Jana Marciniaka, odpychając jednych, zachwycając drugich. Różnorodna scena wokalna na płycie inspirowana jest tradycją tego zespołu. Przez wiele lat na koncertową scenę Budki Suflera wychodzili i śpiewali w trakcie jednego show: Krzysztof Cugowski, Romuald Czystaw, Felicjan Andrzejczak, Iza Trojanowska, Urszula. Każdy z nich śpiewał swoje wielkie hity. Różnorodność stylistyczna utworów zarówno kiedyś, jak i teraz, wręcz zmusza do pracy z więcej niż jednym wokalistą i nie pozwala ograniczać się tylko do męskiego śpiewania. O jakość i piękno słowa premierowych piosenek zadbali; Bogdan Olewicz, Jacek Cygan, Justyna Holm… Absolutnie żywe granie zarejestrowano w studio „Black Kiss Records”. Niezwykle ważnym dla nas elementem przy pracy nad nowymi utworami jest życzliwość i akceptacja rodziny Romka: żony Doroty i syna Remiego. Energię i brzmienie Budki tworzą również instrumentaliści: Darek Bafeltowski, Piotr Bogutyn, Piotr Sztajdel, i oczywiście Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski. Premiera w serwisach streamingowych albumu, oraz trzeciego singla „Skaza” miała miejsce 18.11.2022. Całość tego materiału dostępna będzie na płytach CD, płytach winylowych, oraz kasetach magnetofonowych w dniu 10.02.2023 Miłego słuchania,
Availability:
There are copies available to loan: sygn. Rock (1 egz.)
Notes:
Formatted contents note
Zawiera: Nie tańczy już nikt ; Siła strumienia ; Wontpliwości ; O tobie myślę w zimną noc ; Przejdźmy na ty ; Pieśń trywialna ; Gubię się ; Droga do celu ; W kinie tak jest ; Życie za życie ; Miejsce na ziemi ; Gdyby jutra nie było.
Participant or performer note
Budka Suflera (Jacek Kawalec, śpiew ; Piotr Żarczyński, śpiew ; Darek Bafeltowski, gitara ; Tomasz Zeliszewski, perkusja ; Pitr Bogutyn, gitara ; Piotr Sztajdel, instrumenty klawiszowe ; Mietek Jurecki, gitara basowa ; Irena Michalska, śpiew).
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again