243994
Book
In basket
Przez dziesięciolecia tubylcze kobiety i dziewczęta zaginęły lub zostały znalezione zamordowane na odosobnionym odcinku kanadyjskiej autostrady w północno-zachodniej Kolumbii Brytyjskiej. Systemowy rasizm i obojętność władz stworzyły klimat, w którym rdzenne kobiety i dziewczęta nadzorowało się w państwowych instytucjach, ale nikt ich nawet nie próbował ochronić przed atakami seryjnych morderców, gwałcicieli i psychopatów. Gęste lasy, brak zasięgu telefonicznego i publicznego transportu przez dekady tworzyły idealne warunki dla przestępców. Dziennikarka Jessica McDiarmid skrupulatnie bada niszczycielski wpływ tych tragedii na rodziny ofiar i ich społeczności. Przeprowadza wywiady z najbliższymi ofiar - matkami i ojcami, rodzeństwem i przyjaciółmi - i przedstawia relację z pierwszej ręki o ich stracie i nieustannej walce o sprawiedliwość.
Availability:
All copies are currently on loan: sygn. Literatura faktu (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. 32 (1 egz.)
Notes:
Tytuł oryginału: Highway of tears : a true story of racism, indifference and the pursuit od justice for missing and murdered indigenous women and girls, 2020
General note
Na okładce i stronie tytułowej : Prawdziwa historia rasizmu, obojętności i szukania sprawiedliwości dla zaginionych i zamordowanych kobiet i dziewcząt z rdzennych spoleczności.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again